To pytanie spłynęło na mnie jakiś czas temu. I długo nie chciało odpłynąć, uparcie oczekując na odpowiedź. Kiedy byłam dzieckiem i młodym dziewczęciem, zawsze byłam otwarta dla świata, ludzi zwierząt. Pomagałam każdemu, kto potrzebował pomocy. Ale… przyszła proza życia, obowiązki, wymagająca i stresująca praca, mniejsze i większe tragedie, udar mózgu … Lekarz powiedział mi wtedy – organizm woła o pomoc, trzeba zmienić tempo życia, albo nie będzie odwrotu.

 

 

Zmieniłam pracę na spokojniejszą, los zesłał mi szansę w postaci stanowiska specjalisty, o którym marzyłam, a wszędzie podczas rozmowy o pracę słyszałam: “Jest pani przekwalifikowana, nie wierzę, że zostanie pani z nami dłużej”.

A jednak ktoś mi zaufał i dał możliwość pokazania, że jestem równie dobrym specjalistą jak managerem działu. Lubię moją pracę, jestem dobra w tym co robię, ale wiem też, że mam w sobie pokłady energii i serca, które mogę dać innym.

Kiedyś myślałam, że alpaktoreapia zastąpi mi pracę. Byłam na szkoleniu w hodowli alpak, zakochałam się w tej pracy i w tych zwierzakach. Widziałam chłopca z autyzmem, który nie pozwalał dotknąć się nikomu, nawet rodzicom. A po 2 godzinach z alpakami, żegnał się z nimi tuląc je do siebie. Pani opiekunka rozpłakała się na naszych oczach, kiedy to zobaczyła. Pomyślałam, że chciałabym, widzieć takie cuda jak najczęściej. I wtedy zrozumiałam, że odpowiedź na pytanie „Czy jesteś gotowa być dla innych?” brzmi: TAK.

Dlatego zdecydowałam się utworzyć projekt i poszukać ludzi, którzy zdecydują się dorzucić cegiełkę na mój pomysł – Mini Centrum Terapeutyczne wspomagane animal terapią. Wiem, że mój projekt to nie startup czy obiecujący biznes. Wiem też, że jest bardzo dużo akcji zrzutkowych na chore dzieci, ale mój pomysł to działalność charytatywna, która przez wiele lat będzie pomagać wszystkim, których po prostu nie stać na sesje indywidualne płatne.

Pomyślałam sobie, że jeśli wesprze mnie kilkunastu darczyńców, zaproszą innych, to uda się uzbierać potrzebna kwotę. Przewagą idei jest fakt, że to nie będzie wsparcie jednorazowe, ale na wiele lat.

 

Chciałabym założyć mini Centrum Terapeutyczne wspomagane alpakoterapią, dogoterapią i felinoterapią, a może z czasem i onoterapią.

Mój Tęczowy Zakątek byłby  otwarty dla wszystkich, z naciskiem na:

– Dzieci z autyzmem, ADHD, porażeniem mózgowe, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym;

– Osoby starsze,

– Osoby z depresją, załamaniem nerwowym, stanami lekowymi

– Osoby zmęczone życiem w biegu

– I każdy, kto potrzebuje spokoju, chwili zapomnienia i połączenia z naturą.

Zwierzaki są cudownymi terapeutami, a ich umiejętności są wykorzystywane od lat i coraz bardziej akceptowane przez społeczeństwo.

Psy i koty są bardzo mocno znane z tej wiedzy, ale alpaki to nowość w tej dziedzinie –  rehabilitacja intelektualna osób niepełnosprawnych poprzez działania terapeutyczne oparte na kontakcie ze zwierzętami. Metoda ta służy poprawie ludzkich obszarów: emocjonalnych, fizycznych, poznawczych i społecznych. Poprzez zabawy, przytulanie, głaskanie, ludzie są zrelaksowani, otwierają się, są zadowoleni, uśmiechnięci i wykonują swoje ćwiczenia znacznie bardziej precyzyjnie.

Osoby zaburzone stają się odważniejsze, uczą się przy obcowaniu ze zwierzakami jak kontrolować swoje ciało i odruchy. Zwierzęta dostarczają większych możliwość w rozwoju ruchowym, poprzez stałą aktywność.

Alpaki są zwierzętami o bardzo łagodnym usposobieniu, delikatne i nieśmiałe. Ucieczka jest jedyną formą ich obrony, no może jak ktoś je mocno rozzłości, to oplują przeciwnika.

Uwielbiają spędzać czas z ludźmi, a zwłaszcza z dziećmi. Są inteligentne i zainteresowane otoczeniem. Szybko uczą się nowych rzeczy, jak jedzenie z ręki i chodzenie na smyczy, czy jeżdżenie autem.  Alpaki lubią być głaskane i przytulane, a  spotkanie z nimi powoduje jedynie uśmiech …

Co mogę dać w zamian za donacje? Jak tylko projekt ruszy, a wierzę mocno, że ruszy, wymienię wszystkich darczyńców na stronie internetowej, ulotkach itp. Będę podsyłać filmiki i zdjęcia do Państwa dyspozycji, które będziecie mogli wykorzystać na swoich profilach.

Jako kolejny już krok w działaniach (po szkoleniu w hodowli alpak), zaczynam pracę jako wolontariusz terapeuta w Maltańskim Centrum, gdzie będę miała możliwość pracy terapeutycznej z dziećmi autystycznymi, metodą 3i.

Oto link do projektu:

https://zrzutka.pl/z/alpakoterapiaproj

Mogę również podać numer konta.

Mój adres mailowy to adriana.tynor@gmail.com

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc!

Adriana Tynor

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account