4 grudnia o godzinie 19 Libra Dom Aukcyjny zaprasza na 4. Aukcję Sztuki Nowoczesnej. Licytowane będą dzieła polskich klasyków awangardy m.in. Henryka Stażewskiego, Erny Rosenstein czy Stanisława Fijałkowskiego. W katalogu znajdą się także prace znaczących artystów współczesnych m.in. Radka Szlagi czy Edwarda Dwurnika.

W ofercie 4. Aukcji Sztuki Nowoczesnej pojawią się najwyższej klasy obiekty autorstwa klasyków sztuki polskiej XX wieku oraz docenionych już artystów młodszego pokolenia. Wśród prezentowanych prac znajdą się dwa wyjątkowe obrazy Jerzego Nowosielskiego z l. 60 XX wieku, prace Andrzeja Wróblewskiego, Jana Ziemskiego czy Ryszarda Winiarskiego, a także rysunek Władysława Strzemińskiego pochodzący z okresu II wojny światowej, którego motyw artysta wykorzystał do stworzenia słynnego cyklu Moim przyjaciołom Żydom– jest to jedyna praca powiązana ze wspomnianą serią, która kiedykolwiek pojawiła się w ofercie aukcyjnej.

Dom Aukcyjny Libra zgromadził najlepszą w swojej historii ofertę, co daje dużą szansę, że aukcja 4 grudnia będzie jednym z najciekawszych wydarzeń na polskim rynku sztuki. Poziom inwestycji został dopasowany do aktualnych tendencji rynkowych, zatem zarówno początkujący kolekcjonerzy, jak i ci poszukujący dzieł klasy muzealnej, z pewnością znajdą odpowiednią dla siebie  ofertę.

 

Na grudniowej Aukcji Fotografii z kolekcji Wojciecha Jędrzejewskiego organizowanej przez Dom Aukcyjny LIBRA, pojawią się ikoniczne dla polskiej historii fotografii zdjęcie Chrisa Niedenthala Apocalipsis now przedstawiające czołg stacjonujący pod warszawskim Kinem Moskwa w pierwszy dzień stanu wojennego oraz prace niekwestionowanych gwiazd światowej fotografii Richarda Avedona, Henri Cartier-Bressona czy Petera Lindbergha.

 

 

 

Wojciech Jędrzejewski to jeden z pierwszych w Polsce kolekcjonerów fotografii artystycznej, który istotnie przyczynił się do popularyzacji tego medium na rodzimym rynku sztuki. Od niemal 20 lat rozwija swoją kolekcjonerską pasję, dzięki czemu udało mu się stworzyć niezwykle spójny i przemyślany zbiór fotografii. Na licytacji w Domu Aukcyjnym Libra pojawi się wyselekcjonowana oferta prac ze wspomnianej kolekcji. Obok Lindbergha czy Avedona zaprezentowane zostaną odbitki Zygmunta Rytki, Krzysztofa Gierałtowskiego czy Andrzeja Świetlika – w znakomitej większości wywoływane i sygnowane przez autorów o wartości kolekcjonerskiej vintage print. Licytowany zestaw prac ze zbiorów Jędrzejewskiego to bogaty i różnorodny przekrój przez techniki oraz style polskiej i światowej fotografii o niebagatelnym znaczeniu dla coraz silniej rozwijającego się rynku fotografii kolekcjonerskiej.

Fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie przedaukcyjnej w warszawskim Hotelu InterContinental. W dniu otwarcia eskpozycji odbędzie się spotkanie z twórcą licytowanej kolekcji – Wojciechem Jędrzejewskim, któremu towarzyszyć będą autorzy prezentowanych zdjęć: Chris Niedenthal, Krzysztof Gierałtowski, Wojciech Prażmowski i Marek Wajda.

 

Aukcja:

4 grudnia 2017, godz. 20:30

Wystawa przedaukcyjna:

30 listopada – 4 grudnia 2017, godz. 10:00-20:00

Spotkanie autorskie:

30 listopada 2017, godz. 18:30

Sala Hemisphere, poziom -1  Hotel InterContinental

Emilii Plater 49;   00-126 Warszawa

 

materiał źródłowy : Dom Aukcyjny LIBRA

 

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account