W październiku w podwarszawskim Nieporęcie, odbyło się spotkanie z gośćmi którzy przyjechali z Włoch, aby przedstawić najlepszym warszawskim biurom architektonicznym nowości znajdujące się w ekskluzywnej ofercie salonu Marra Design. Gościem honorowym spotkania był artysta Radosław Kwast i jego foto obrazy.

 

 

Te zdjęcia wychodzą poza granice fantazji. Główne źródło inspiracji stanowią dla artysty obserwowani ludzie. Fotograf podejmuje trudne zadanie uchwycenia tych emocji  za pomocą barw i faktur. Korzysta z motywów zwierzęcych i folkloru, a w jego portretach tkwią wszystkie żywioły. Co więcej, nie korzysta z rekwizytów, nie wprowadza elementów krajobrazu –  cały spektakl rozgrywa się na ludzkim ciele.  Autor drukuje swoje prace na bawełnianym płótnie i oprawia w drewniany blejtram. Każdy powstały w ten sposób foto-obraz, posiada  certyfikat autentyczności i limitowany wydruk.

 

Fotografia może być zabawą, pracą lub pasją, a w moim przypadku to nawet coś więcej. Tworzę na granicy wyobraźni, rzeczywistości i lekkiego szaleństwa. Zwracam uwagę na warstwę psychologiczną. Chcę pokazywać nie tylko samą twarz, ale i emocje, jakie drzemią w każdym  z nas. – opowiada Radosław Kwast sygnujący swoje prace nazwą Niebieska Cytryna.

 

Zdjęcia opatrywane są jedynie włoskimi tytułami, bo właśnie we Włoszech wszystko się zaczęło.
Tę artystyczną cząstkę duszy odkryłem podczas podróży do Włoch. Zarówno kraj i ludzie zainspirowali mnie do tworzenia tego typu prac.

Próba ich interpretacji okazuje się niełatwym zadaniem. Tu nic nie jest podane wprost. A przecież o to w fotografii artystycznej chodzi!

 

Do 15 listopada 2016roku foto obrazy Radosława Kwasta możecie oglądać na żywo wśód ekskulzywnej oferty salonu Marra Design – Nieporęt ul. Mickiewicza 1.

 

 

radosław Kwast marra design 40

radosław Kwast marra design 16

radosław Kwast marra design 32

radosław Kwast marra design 22

radosław Kwast marra design 10

radosław Kwast marra design 23

radosław Kwast marra design 42

 

 

 

Niebanalne prace jednego z artystów skupionych w BE-ART exclusive możecie nabyć na stronach naszej galerii. Zapraszamy do galerii prac Radosława Kwasta !

 

ZOBACZ I KUP !

BE-ART exclusive

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account