sylwia-kalinowska-be-art 3

W maju, odbędzie się wernisaż otwierający wystawę Sylwii Lenart Kalinowskiej. Artystka w swoich pracach, ukazuje zmysłowość i piękno drzemiące w każdej kobiecie. Jej kobiety jawią się jako Anielice i Diablice.  Łączy je wspólny mianownik: wszystkie są piękne, subtelne i zmysłowe !


 

Sylwia Lenart-Kalinowska – malarka młodego pokolenia, tworzy i mieszka w Janowie Podlaskim na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Ukończyła Historię Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, jest także absolwentką wydziału artystycznego – grafiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

 

 

sylwia-kalinowska-be-art 3

 

 

Dla Sylwii Kalinowskiej inspiracją najmocniejszą i wciąż niewyczerpaną w swym bogactwie i skrywanej tajemnicy jest KOBIETA. Celem artystki jest uwidocznienie na obrazie zmysłowości i piękna drzemiącego w każdej kobiecie. Jej kobiety jawią się jako Anielice i Diablice

 

 

sylwia-kalinowska-be-art 5  sylwia-kalinowska-be-art 4

 

 

Łączy je wspólny mianownik: wszystkie są piękne, subtelne i zmysłowe. Przeglądając jej prace, nietrudno zauważyć że Sylwia Kalinowska umiłowała secesję. Ten styl malarski, jak żaden inny, zezwala na swobodne układy kompozycyjne, czaruje falistą linią, bogatą ornamentyką roślinną i zwierzęcą, asymetrią i linearyzmem, a wszystko to tworzy wrażenie ulotności, zwiewności i czyni postacie kobiet iluzorycznymi,  jakby nie z tego świata. Na zbliżającej się wystawie zaprezentujemy serię portretów, przedstawiającą cały wachlarz kobiecych emocji i nastrojów: od delikatności i nostalgii, miłości i namiętności po gniew i dumę. Pomimo podobieństw i charakterystycznego stylu te obrazy mają swoją interpretacyjną moc, swoją niejednoznaczną cechę: lubieżną lecz wciąż wstydliwą. Na wystawie pojawią się także charakterystyczne dla artystki, jedyne w swoim rodzaju portrety na deskach zwane Anielicami. Drapieżne, subtelne, zadziorne, delikatne, zimne, rozpalające – trudno jednoznacznie zdefiniować prace Sylwii Kalinowskiej. Prace te, łączy jednak pewna wspólna cecha,  piękno i tajemnica jaką jest kobieca dusza.

Lidia Bąk / kurator wystawy

 

Sylwia kalinowska w BE-ART exclsuive deski 1

sylwia kalinowska w BE-ART exclsuive 3

Sylwia kalinowska w BE-ART exclsuive deski 33

 

Więcej informacji o artystce raz o je twórczość znajdą państwo w artykułach na stronie galerii BE-ART exclusive:

Sylwia Lenart Kalinowska – biografia oraz „Tam gdzie rodzą się anioły …”

 

Nadchodząca wystawa sprzedażowa prac autorstwa Sylwii Lenart-Kalinowskiej – zorganizowana została w ramach współpracy Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej i galerii BE-ART exclusive. Wernisaż wystawy „Niewinne oblicza grzechu” odbędzie się w poniedziałek 9.05.2016r. o godzinie 19.00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej ul.Trębacka 4 w Warszawie. Podczas wernisażu, otwierającego wystawę, goście będą mieli okazje kontemplować sztukę i malarstwo Sylwii Lenart-Kalinowskiej, przy lampce dobrego wina i dźwiękach muzyki na żywo.

 

Wernisaż uświetni, koncert The Mark Shepherd Swing Trio w składzie:

 

–  Mark Shepherd – muzyk, wokalista, kompozytor;

–  Wojciech Zalewski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer;
–  Jarosław Małys – pianista jazzowy, aranżer, kompozytor;

 

MarkShepherd WojciechZalewski JarekMałys

 

Organizatorzy Klub Integracji Europejskiej oraz BE-ART exclusive  wraz z autorką prac Sylwią  Lenart – Kalinowską

ZAPRASZAJĄ  na  WERNISAŻ I WYSTAWĘ !

 

 

plakat zaproszenie NIEWINNE OBLICZA GRZECHU web

 

WERNISAŻ / OPENING  09.05.2016r.  godz. 19.00
WYSTAWA sprzedażowa / EXHIBITION sales
09.05.2016r. –11.06.2016r.
Miejsce wystawy:  Warszawa ul.Trębacka 4
(siedziba Krajowej Izby Gospodarczej)

 

 

 BE-ART exclusive

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account