Aktorstwo to taki zawód, że na scenę można nie wyjść tylko wtedy, gdy się padnie trupem – powiedziała w jednym ze swoich ostatnich wywiadów Krystyna Sienkiewicz.

Była aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Debiut filmowy Krystyny Sienkiewicz odbył się w 1958 roku w filmie „Pożegnania”, gdzie aktorka zagrała mały epizod. Widzowie pokochali ją za role w ”Smarkuli”, „Lekarstwie na miłość” czy „Rzeczpospolitej babskiej”.

Gwiazda występowała też w znanych serialach, takich jak „Graczykowie” czy „Na dobre i na złe”. Krystyna Sienkiewicz była gwiazdą Kabaretu Starszych Panów i tak kultowych filmów jak „Lekarstwo na miłość” czy „Rodziny Leśniewskich”. Przez długie lata zachwycała i bawiła nas do łez. Niestety, ta pełna życia kobieta, już nie żyje.

O śmierci aktorki poinformował bratanek aktorki, muzyk Kuba Sienkiewicz – lider „Elektrycznych gitar”. „Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz” – napisał na swoim Facebooku.

Aktorka miała 81 lat. Przez całe swoje życie Sienkiewicz była związana z kilkoma warszawskimi teatrami: Ateneum, Syreną, Komedią czy Rampą.

Za dwa dni, 14 lutego pani Krystyna Sienkiewicz, miała obchodzić hucznie swoje 82 urodziny.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz – to była jej ulubiona sentencja autorstwa Juliana Tuwima.

Pogrążeni w smutku …

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account