Rok 2017 dla marki Luxrad jest wyjątkowy. Zakład produkcyjny istnieje na rynku od ponad 20 lat, ale to 10 lat temu powstała marka Luxrad. A jak jest dzisiaj? Nowoczesny zakład produkcji, innowacyjne technologie, unikatowy design, dostępność oferty w całej Europie. I coś jeszcze. Produkt w 100% „Made in Poland”. To wszystko spowodowało, że Luxrad dzisiaj jest liderem wśród producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych w Polsce.

 

 

1100 sztuk każdego dnia

Dwadzieścia trzy lata temu, w Komorowie powstał zakład produkcyjny, który obecnie zajmuje 8 000 m² i zatrudnia ponad 250 wykwalifikowanych pracowników. Od tego momentu rozpoczęła się trwająca do dziś historia producenta grzejników – pokojowych, łazienkowych, elektrycznych oraz zaworów termostatycznych i akcesoriów. Z zakładu produkcyjnego każdego dnia wyjeżdża ponad 1 100 grzejników. Dzięki rozwiniętej sieci logistycznej (magazyny dystrybucyjne w Pruszkowie, Magdeburgu i Leicester) – dzisiaj Luxrad jest jednym z największych eksporterów, a produkty z oferty sprzedażowej dostępne są w całej Europie. Marka posiada swoje oddziały w Anglii, Niemczech i Austrii. Luxrad jako pierwszy producent w Polsce wprowadził do oferty grzejniki dekoracyjne i dzięki temu dzisiaj posiada bogate portfolio swoich produktów.

 

 

Wnieś ciepło

Za marką stoi zespół ekspertów – projektantów, konstruktorów, którzy czerpiąc z własnego, codziennego doświadczenia starają się tworzyć produkty funkcjonalne. Dbając o jakość do produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości materiały i komponenty, a cała produkcja ma miejsce w Polsce. Warto zauważyć, że jako jedyny polski producent wykonuje grzejniki ze stali nierdzewnej polerowanej i szczotkowanej. W ofercie Luxrad szczególną pozycję zajmują grzejniki ogólnego stosowania, wykonane w specjalnie opracowanej i opatentowanej technologii „Wulkan”, która wykorzystuje zasadę konwekcji. Grzejniki te produkuje się przy zastosowaniu dwuściennych rurek.
Woda znajduje się tylko pomiędzy ściankami rurek, co powoduje dodatkowo powstanie w środku komina ciepłego powietrza i znacząco zwiększa moc grzewczą grzejnika.

Korzystając z doświadczeń, zdobytych na rynkach europejskich, pojektanci marki starają się, aby produkty spełniały nie tylko funkcje grzewcze, ale również stanowiły istotny element wystroju wnętrza. Każdego roku pracują nad poszerzeniem asortymentu o oryginalne wzory, zgodne z panującymi trendami.

 

Styl

Ciekawostką może być to, że Luxrad jako pierwszy producent promował grzejniki w kolorach innych niż biały, a dziś jako jedyny oferuje grzejniki w specjalnych okleinach imitujących wyglądem drewno lub kamień naturalny. Unikatowe wzornictwo jest dla marki kluczowym aspektem przy projektowaniu nowych modeli. Podążając za gustami klientów, ale i trendów marka Luxrad jako pierwszy, polski producent wykorzystał szkło w produkcji grzejników. Dzięki temu takie modele, jak najnowszy z oferty – VITRO, nie tylko grzeje, ale także powiększa optycznie pomieszczenie. Z drugiej strony mamy funkcjonalność i grzejniki ze szkłem, czy lustrem stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale też sprawdzają się na co dzień. Marka poszła o krok dalej i umożliwiła zakup grzejnika z oświetleniem. Jest to dodatkowe źródło światła w domu, które możemy ustawić według własnych preferencji tak jak np. w modelu NIAGARA LED.

 

 

Projektanci marki zdają sobie sprawę, że klienci są coraz bardziej świadomi swoich wyborów. Zależy im na produkcie dobrym jakościowo, ale również takim, który wzbogaci wnętrze. Nada charakteru i przyciągnie oko. Właśnie dlatego Luxrad stale poszerza swoją ofertę, daje sporą możliwość wyboru – zaczynając od kształtu, rozmiaru a kończąc na geometrii otworów. Co więcej Luxrad umożliwia wykonanie grzejnika według indywidualnego projektu.

Od 10 lat możemy obserwować rozwój marki, która w 100% jest polską firmą. Przez ten czas Luxrad rozwija się na wielu obszarach – jako pracodawca, producent i innowator. Ten rok to nie koniec ważnych wydarzeń w życiu firmy – już we wrześniu będzie można zobaczyć produkty marki podczas tegorocznej edycji Warsaw Home.

 

 

Luxrad to lider wśród producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych w Polsce. Marka powstała w 1996 roku. Od początku istnienia cała produkcja odbywa się w Polsce. Luxrad tworzy najwyższej jakości produkty w zgodzie z nowoczesnym designem, ergonomią i bezpieczeństwem. Jest pierwszym Polskim producentem, który wykorzystał szkło w produkcji grzejników oraz opatentował technologie Wulkan. Firma posiada najszerszy asortyment oraz daje możliwość wykonania grzejnika na specjalne zamówienie. www.luxrad.com

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Design Group

 

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account