MOUGINS, Francja – (BUSINESS WIRE) – Mieszcząca się we francuskiej miejscowości Mougins przepastna posiadłość, a zarazem ostatni dom Pabla Picassa została sprzedana Rayowi Withanage – finansiście z Brunei. Nie ujawniono kwoty transakcji. Sprzedaż w oficjalnym komunikacie prasowym, który pojawił się w The Wall Street Journal, potwierdził burmistrz Mougins.

Pełną wersję komunikatu wraz z materiałami multimedialnymi można znaleźć na stronie http://www.businesswire.com/news/home/20170127005359/en/

Mieszkający na Bermudach i w Londynie Rayo Withanage jest założycielem i prezesem Scepter Partners, banku komercyjnego specjalizującego się w finansowaniu inwestycji bezpośrednich niezależnych inwestorów. Ponadto jest on założycielem grupy BMB wraz z JW Księciem Abdulem Alim Yil Kabierem z rodziny królewskiej Brunei.

 

Rayo Withanage

Rayo Withanage

 

Sławna posiadłość L’Antre du Minotaure (Jaskinia Minotaura) powszechnie uchodzi za jedną z najwspanialszych nieruchomości na południu Francji. Obejmująca ponad 3 hektary nieruchomość, w obrębie której znajdują się m.in. 500-letnie gaje oliwkowe, przeszła ostatnio kosztowny remont pod kierownictwem renomowanego architekta Axela Vervoordta. Jest to największa tego typu posiadłość w regionie. Większość licznych pracowni Picassa znajdowała się w okazałym domu, w którym artysta mieszkał razem z żoną Jacqueline i jej córką Cathérine. Dom i ogrody, zaprojektowane osobiście przez Picassa, zachowały pierwotny wygląd i wystrój, w tym dzieła sztuki. Po śmierci na terenie nieruchomości Picasso zostawił dzieła sztuki warte ponad 1 mld dolarów. Dom, zanim stał się własnością Picassa, należał do rodziny Guiness, a także zasłynął jako letnia rezydencja Winstona Churchilla, który namalował tam kilka obrazów. Początki budynku sięgają ponad tysiącletniego opactwa, a obecnie sąsiaduje on z Notre-Dame-De-Vie – jednym z najstarszych kościołów w regionie. Tutejsze ogrody cieszą się sławą w całej Francji. Znaleźć można w nich jedne z największych w Europie Glicynii, a także wyhodowany przez samego Picasso gatunek róż, który nie rośnie nigdzie indziej. Nowy właściciel powierzy ten majątek miejscowym fundacjom w celach charytatywnych oraz na rzecz promocji sztuki poprzez wydarzenia, z których dochód zostanie przekazany na realizowane w Monako inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój.

Jaskinia Minotaura

Jaskinia Minotaura

 

Ostatnim właścicielem posiadłości był holenderski przedsiębiorca z branży nieruchomości Tom Moeskops oraz BMB Alliance. Sprzedaż odbyła się w ramach restrukturyzacji grupy BMB, która wydzieliła część swoich aktywów, by utworzyć Scepter Partners. Transakcja została podpisana pod koniec ostatniego roku.

Rayo Withanage jest założycielem i prezesem Scepter Partners. Z wykształcenia prawnik z dyplomem zdobytym w London School of Economics, Withanage stał na czele rozwoju działalności Scepter Partners, który stanowi konsorcjum kapitałowe rodziny i niezależnych inwestorów, w zakresie bankowości komercyjnej i inwestycji bezpośrednich. Wyższa kadra kierownicza Scepter pod przewodnictwem Anthony’ego Steainsa została wydzielona z grupy Blackstone w 2015 r. Mający siedzibę na Bermudach i biura w Nowym Jorku i Hong Kongu Scepter dysponuje aktywami dyskrecjonalnymi o wartości ponad 14 mld dolarów, a także został założony w celu pozyskiwania aktywów o wysokiej kapitalizacji. Główne przedmioty działalności Scepter to zasoby naturalne, infrastruktura, nieruchomości oraz media i telekomunikacja. Z pochodzenia Withanage jest Lankijczykiem i Portugalczykiem. Urodził się na Wyspach Fidżi, a dorastał głównie na Bermudach, w Nowej Zelandii i Brunei.

Wersja źródłowa komunikatu dostępna na stronie businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20170127005359/en/

Źródło: Scepter  
KONTAKT:  Hill+Knowlton Strategies   
Caleb Barnhart  tel. 212-885-0310 
e-mail: caleb.barnhart@hkstrategies.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: Business Wire
Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account