18 września z okazji jubileuszowej edycji akcji „Sprzątanie Świata” Europejska Platforma Recyklingu organizuje Wielki Finał projektu edukacyjno-ekologicznego „Moda na recykling”. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP wystąpią gwiazdy i znani dziennikarze. Wydarzenie poprowadzi Barbara Kurdej – Szatan, a na scenie wystąpi zespół Red Lips.

 

 

Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety.  Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt „Moda na recykling” realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Na początku roku ekspertka modowa zawitała do zakładów przetwarzania elektroodpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafiły następnie na warsztaty z dziećmi i młodzieżą, podczas których Europejska Platforma Recyklingu przekazywała treści edukacyjne. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko. Z każdych warsztatów przygotowywany został materiał video, który trafił na kanał YouTube ERPTV poświęcony edukacji ekologicznej najmłodszych. Można na nim znaleźć serię filmików, które w przystępny sposób tłumaczą jak właściwie postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i odpadami opakowaniowym.

– Warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektro śmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom naszej akcji. Odwiedziliśmy 8 miast i gmin z terenu całej Polski, wśród których znalazły się: Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Góra Kalwaria, Kampinos, Kielce, Tarnowiec, Włocławek oraz warszawski Żoliborz. Cieszymy się, że  w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie choć na chwilę oderwali się od telefonu czy komputera, a przygotowując recyklingowe stylizacje uruchomili swoją wyobraźnię i zrobili coś pożytecznego dla środowiska –  mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Wielki finał projektu “Moda na Recykling”, który odbędzie się 18 września w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie poprowadzi Barbara Kurdej – Szatan. Aktorka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna od lat angażuje się w działania proekologiczne. Jej córeczka Hania od małego segreguje śmieci i wykorzystuje w sposób twórczy odpady, m.in. ubierając w zużyte materiały statuetki Telekamer otrzymane przez mamę! Podczas wydarzenia odbędzie się wyjątkowy pokaz mody z recyklingu. Stylizacje z płytek komputerowych, pilotów do telewizorów i innych elektro odpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody – Annę Kubisz oraz przez dzieci i młodzież.

W czasie pokazu pojawią się też nietypowe dodatki – drewniane okulary, zegarki i bransoletki szczęścia od Plantwear. Za każde zdjęcie z drewnianą bransoletką umieszczone w serwisie Instagram z hashtagami #plantwear i #plantweartrees firma posadzi 1 drzewo. Dzięki takim fotografiom marka posadziła ich już ponad 1,5 tysiąca! Makijaże dla gwiazd i znanych dziennikarzy przygotuje ekipa wizażystów z firmy oferującej eko kosmetyki – OnlyBio, której ambasadorką jest Katarzyna Bosacka. Goście będą mogli skosztować soków naturalnych od Royal Apple oraz chleba 100% żytniego bio od Piekarni i Cukierni – Grzybki. Dodatkowo aby uczcić jubileuszową, 25 edycję „Clean Up The World, czyli popularnego na całej ziemi „Sprzątania Świata” podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona licytacja jednej z recyklingowych stylizacji. Dochód z niej uzyskany zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Nasza Ziemia – corocznego organizatora akcji wielkiego sprzątania. Na na scenie wystąpi Oliwier Szot z The Voice Kids oraz gwiazda muzyczna –  idolka nastolatków: Ruda z zespołu Red Lips. Całość wydarzenia będzie miała multimedialne wsparcie w aplikacjach runvido.com i image4you.eu.

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account