Pierwsze Targi Młodej Sztuki Toruń 2018!

 

Targi odbędą się 12 i 13 maja 2018

Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

przy ulicy Rynek Staromiejski 6.

 

Targi Młodej Sztuki Toruń 2018 to inicjatywa, której głównym celem jest zaprezentowanie twórczości młodych artystów wszystkim mieszkańcom Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego oraz miłośnikom sztuki z całej Polski. Będzie to niepowtarzalna szansa do zapoznania się z pracami szerokiego i różnorodnego grona artystów u progu kariery, którzy żyją i tworzą w mieście Mikołaja Kopernika. Gorąco zachęcamy do niebanalnego spędzenia weekendu w otoczeniu sztuki i przy okazji zgłębienia zagadnienia „młodej sztuki”, z jednej strony odzwierciedlającej aktualne tendencje sztuki współczesnej z drugiej zaś strony śmiało patrzącej w przyszłość.

Targi to także wspaniała okazja zarówno dla wprawionych jak i początkujących kolekcjonerów do poszerzenia swych zbiorów o prace młodych, świetnie rokujących artystów. Nasi wystawcy to artyści wyłonieni w drodze otwartego naboru. Są oni często nieznani szerszemu gronu odbiorców, pomimo że mogą poszczycić się niejednym osiągnięciem na skalę ogólnopolską, a także sukcesami na arenie międzynarodowej.

Targi Młodej Sztuki Toruń 2018 umożliwiają nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy młodymi artystami a różnorodną publicznością. Podczas targów będą mieli państwo możliwość zakupu prac plastycznych bezpośrednio od twórców. Jako organizatorzy nie pobieramy bowiem opłat z tytułu sprzedaży.

Wydarzeniem towarzyszącym targom będzie wykład Izabeli Kiełek pt. Czy istnieje życie po studiach artystycznych? Pierwsze kroki młodego twórcy na rynku sztuki, który odbędzie się w niedzielę 13 maja, w Centrum Kultury Dwór Artusa o godz. 10:30.

Spotkanie jest otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, w szczególności młodych twórców i studentów kierunków artystycznych.

Izabela Kiełek jest absolwentką ochrony dóbr kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a obecnie doktorantką na Wydziale Sztuk Pięknych. Doświadczenie zdobywała podczas współpracy z różnymi instytucjami kultury (Muzeum Okręgowe w Toruniu, Galeria Forum UMK, Centrum Sztuki Mediów WRO, Narodowe Centrum Kultury). W swoim wystąpieniu przedstawi problemy oraz pułapki, z jakimi mierzą się młodzi twórcy, którzy dopiero wkraczają na rynek sztuki. Omówione zostaną również podstawowe elementy portfolio artystycznego, a także  kwestie dotyczące pozyskiwania funduszy na działalność twórczą.

 

Wstęp na targi jest bezpłatny.

 

GODZINY OTWARCIA:

Sobota (12.05. 2018 r.)

  • 11:30 rozpoczęcie targów
  • 12:00 oficjalne otwarcie
  • 18:30 zamknięcie Targów dla publiczności

 

Niedziela (13.05. 2018 r.)

  • 10:30 wykład Izabeli Kiełek pt. Czy istnieje życie po studiach artystycznych? Pierwsze kroki młodego twórcy na rynku sztuki.
  • 11:30 rozpoczęcie targów
  • 18:30 zamknięcie Targów dla publiczności

 

Więcej informacji na temat Targów Młodej Sztuki Toruń 2018 znaleźć można na Facebooku:

https://www.facebook.com/targi.mlodej.sztuki.torun/

https://www.facebook.com/events/198278610976561/

 

Organizatorzy:

Fundacja Pinata

Projekt objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW GMINY MIASTA TORUŃ 

 

 

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia targów i dzięki temu poznania oraz wsparcia lokalnego środowiska artystycznego.

 

 

 

Materiał źródłowy - W imieniu Zarządu Fundacji Pinata - Paulina Dams
Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account