Duet JaHa to muzyczno-teatralny duet, który już od pięciu lat prężnie działa na warszawskim rynku teatralnym dla dzieci. Wszystko zaczęło się od spotkania dwojga kreatywnych aktorów, Hani Kochańskiej i Jacka Zawady w warszawskim Teatrze Syrena.

Duet_JAHA (5)

Hania i Jacek doszli do wniosku, iż interesuje ich coś więcej niż tradycyjny teatr dziecięcy. Tak rozpoczęli przygotowania do swojego autorskiego debiutu bajkowego – interaktywnego spektaklu dla dzieci „Zwierzątka Pana Ezopa”, które swoją premierę miały w marcu 2012 roku w warszawskim Teatrze Kamienica. To tam Duet JaHa rozpoczął swoją przygodę z własnymi produkcjami teatralnymi dla dzieci i ta przygoda trwa do dziś.

„W Teatrze Kamienica znaleźliśmy swój artystyczny dom. Dużo twórczej  swobody, zaufania i radości w tworzeniu kolejnych bajek” – mówi Hania Kochańska, czyli Pani Ha. Bo przecież Duet JaHa to połączenie dwóch pierwszych sylab założycieli JAcka i HAni.

Duet JaHa 2

Wraz z pojawieniem się  Duetu JaHa, w Kamienicy powstała scena dziecięca, czyli Mała Kamienica. „Nasze bajki dały tak naprawdę początek Małej Kamienicy, która powstała z inicjatywy ówczesnej Dyr. Zarządzającej Ewy Pietruszkiewicz-Dądajewskiej i Dyr. Emiliana Kamińskiego. Dziś przygotowujemy się już do szóstej premiery w Małej Kamienicy. Co to będzie, na razie nie mogę zdradzić.” – mówi Jacek Zawada, czyli Pan Ja.

W międzyczasie Duet JaHa stworzył w Kamienicy kolejne premiery – interaktywne spektakle połączone z warsztatami teatralnymi: „Trzewiki szczęścia”, „Jaś i Małgosia”, „Imieniny św. Mikołaja” i „Calineczka”. Spektakle te powstały w ramach  cyklu „Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią”.

W sumie w ciągu trzech lata JaHa przygotowała pięć premier w Teatrze Kamienica. Obecnie można też oglądać Duet JaHa w towarzystwie Angeliki Paradowskiej (tancerka, choreografka, aktorka) i Pawła Izdebskiego (aktor) w czteroosobowej sztuce interaktywnej „W zdrowym ciele, zdrowy duch” w Mazowieckim Instytucie Kultury. Wkrótce zamieścimy więcej informacji na temat tego i innych spektakli JaHy.

Poza Warszawą Duet JaHa można oglądać także w spektaklach wyjazdowych na  scenach  w całej Polsce, m.in. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, gdzie Hania i Jacek pojawiają się ze swoimi produkcjami już od kilku lat. Za nami także występy dla Polonii w Londynie i Budapeszcie, a przed nami, już za kilka miesięcy, nowa premiera. Trzymajcie kciuki! Wkrótce kolejna garść informacji o Duecie JaHa. A tymczasem zachęcamy do odwiedzania strony www.duetjaha.pl

 Logo JaHa

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account