Według sondy „City break po polsku” serwisu Prezentmarzeń, zrealizowanej w czerwcu br. aż 70% zapytanych Polaków zamierza podczas tych wakacji wyjechać na krótki pobyt wypoczynkowy do wybranego miasta. Czy city break stanie się zamiennikiem tegorocznego, letniego urlopu? Jak Polacy postrzegają wyjazdy w weekendowej formule?

 

 

Według 77% respondentów city break stanie się alternatywą dla tegorocznych wakacji. Zdaniem 33% Polaków wynika to z przekonania, że jest to bardziej oszczędna forma na wypoczynek. Co trzeci respondent postrzega city break jako szybki sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, a 10% zapytanych Polaków jako sposób na wypoczynek w dobie koronawirusa.

Wyjazdy w formule city break, jak potwierdzają odpowiedzi respondentów, są pozytywnie postrzegane przez Polaków. Dla 25% zapytanych to dobry sposób na intensywne zwiedzania miasta. Zdaniem 21% to świetna alternatywa na wypoczynek, gdy nie mamy dłuższego urlopu. Według 16% to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poczuć atmosferę danego miasta i spróbować lokalnych rozrywek. City break jest także postrzegany jako kolejny trend, który przywędrował do nas za granicy – 13% odpowiedzi oraz coraz modniejsza forma wypoczynku – 11% odpowiedzi.

Co najchętniej robimy podczas city break?

Jak pokazały wyniki sondy „City break po polsku”, Polacy szukają głównie atrakcji związanych z aktywnością ruchową, a nawet ze sportami ekstremalnymi – jak uważa 27% respondentów. Według 22% zapytanych poszukujemy rozrywek dostarczających relaksu takich jak pobyt w hotelu ze strefą SPA. Dla 19% respondentów kluczem udanego wyjazdu city break jest znalezienie niestandardowych atrakcji, które ich zaskoczą. Zdaniem 18% wyjazdowi towarzyszy potrzeba nowych doznań kulinarnych. Według 14% poszukujemy atrakcji dostarczających ciekawej rozrywki, jak na przykład Escape Room czy terenowe gry miejskie.

– Lot widokowy samolotem, skok na bungee, flyboard – to tylko niektóre niestandardowe atrakcje, które oferują współczesne, polskie miasta. Jak wynika ze zrealizowanej przez nas sondy i naszych obserwacji, podczas urlopu, nawet krótkiego, jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne rozrywki, aby sprawić sobie przyjemność. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Najczęściej wybierane miasta na city break

Na pierwszym miejscu wśród polskich lokalizacji wskazywanych jako najlepsze na city break znalazło się Trójmiasto – 21% odpowiedzi. Na drugim miejscu respondenci najczęściej wybierali Zakopane – 19% odpowiedzi. Na trzecim miejscu pojawił się Kraków – 16% wskazań, a na czwartym Warszawa – 15% odpowiedzi.

– Weekendowy wyjazd to doskonała okazja na krótki urlop, aby zregenerować siły, a także alternatywna opcja dla osób, które nie mają czasu na dłuższy wypoczynek. Jak pokazują wyniki naszej sondy, Polacy chętnie korzystają z city break. Dzięki takim wyjazdom mogą odrywać się od zawodowych obowiązków i codziennej rutyny, ale przede wszystkim poczuć klimat i skorzystać z atrakcji oraz rozrywek, oferowanych przez polskie miasta. – komentuje  Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Z kim najchętniej wyjeżdżamy na weekendowe wypady?

Co trzeci zapytany przez serwis Prezentmarzeń respondent najchętniej wybiera się na city break z partnerem lub partnerką, bo jest to sposób na romantyczne chwile we dwoje. Dla 27% najlepszymi towarzyszami na weekendowy wypad do innego miasta są przyjaciele, gdyż traktują taki wyjazd jako czas na dobrą zabawę. Sporo osób, bo aż 23%, chętnie jedzie solo, ponieważ lubi mieć czas tylko dla siebie, a 19% zabiera ze sobą rodzinę.

Jaką kwotę jesteśmy skłonni wydać na city break?

Zdaniem 21% respondentów sondy „City break po polsku” już w kwocie 200-300 zł można miło spędzić weekend. Dla 34% budżet na city break oscyluje na poziomie 300-500 zł, gdyż są to osoby, które wolą wyjechać kilka razy w roku na weekendowy wypad niż na długie wakacje. Według 29% respondentów wystarczająca kwota to 500-700 zł, ponieważ lubią podczas wyjazdu spróbować ciekawych atrakcji. Dla 16% budżet na city break przekracza 1000 zł z założeniem, że taka formuła wyjazdu zastępuje wakacje.

*Sondę „City break po polsku” zrealizował serwis Prezentmarzeń w czerwcu 2020. W sondzie wzięło udział 531 respondentów.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account