Podczas czwartej łódzkiej edycji znanego pokazu mody „Marka Wspiera Markę” (MWM Fashion) na wybiegu pojawiła się „nietypowa modelka”- nie tylko ze względu na wiek, ale również wymiary.

 

Ilona Adamska należy do osób o sporych osiągnięciach zawodowych. Z powodzeniem rozwija magazyn Law Business Quality oraz portal Imperium Kobiet, od kilku lat organizuje plebiscyt „Lwice Biznesu”, otrzymuje wiele prestiżowych nagród za osiągnięcia i angażuje się społecznie. Autorka 12 książek, pomysłodawczyni kilku głośnych akcji charytatywnych na rzecz samotnych matek i dzieci chorych na raka.

Dziś ma 37 lat, a dziesięć lat temu definitywnie zakończyła karierę modelki, choć wciąż pracuje jako fotomodelka – jest twarzą takich marek jak Kumazu, M’onduniq czy Wojewodzic.

Na pokaz w roli modelki zaprosiła Ilonę Anna Szubert – inicjatorka wydarzenia Marka Wspiera Markę. Początkowo propozycja dotyczyła udziału w jednym z dziesięciu pokazów tego wieczoru- wystąpieniu w roli modelki marki COSEL. Zaledwie w kilka godzin od ogłoszenia udziału Ilony Adamskiej w projekcie – do swoich pokazów zaprosiły redaktor naczelną LBQ inne występujące marki. W sumie Ilona Adamska wzięła udział w pięciu pokazach.

Jak zgodnie uznali goście pokazu Ilona wyszła na wybieg jak pewna swojej kobiecości i seksapilu modelka. W rozmowie sama zainteresowana mówi, że była ogromnie zestresowana i pełna obaw. Gdy patrzy się na zdjęcia i video z pokazów zupełnie jednak tego nie było widać.

– Muszę uczciwie przyznać, że pójście w pokazie MARKA WSPIERA MARKĘ było dla mnie ogromnym przeżyciem i stresem. Po wybiegu nie chodzę ponad 10 lat. I choć kochałam pokazy mody, to w trakcie łódzkiego wydarzenia czułam się niepewnie. Bałam się porównywania z innymi modelkami, które mogłyby być moimi córkami (śmiech). W sercu czułam jednak, że ludzie chcą widzieć na wybiegu kobiece kształty, „prawdziwe kobiety” świadome swojego ciała, swojej kobiecości. A taką świadomość mamy, gdy jesteśmy w pełni ukształtowane, dojrzałe. Jestem zdania, że prawdziwe piękno nie ma wieku ani wymiarów. Dlatego uważam, że projektanci powinni częściej angażować do pokazów kobiety takie jak my – o rozmiarze M czy L. Dziękuję wszystkim projektantkom, które zaangażowały mnie do „pracy”. To był dla mnie niezapomniany wieczór. – powiedziała po pokazie Ilona Adamska.

To pierwszy taki pokaz Marka Wspiera Markę, gdzie udział w roli modelki wzięła osoba w dojrzałym wieku i rozmiarze o 2-3 numery większym niż większość profesjonalnych modelek. A że efekt był doskonały – wystarczy popatrzeć.

Joanna B.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account