Mija niemal osiem lat, odkąd Karolína Topolová jako pierwsza kobieta w Europie stanęła na czele wielkiej firmy motoryzacyjnej, zostając dyrektorem generalnym największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej AAA AUTO (dziś: AURES Holdings). Pod jej kierownictwem firma AAA AUTO przeżyła dynamiczny rozwój, a grupa AURES Holdings przekształciła się w dealera samochodowego będacego dostawcą usług cyfrowych
w handlu samochodami. W 15. jubileuszowej edycji rankingu Top Kobiet Republiki Czeskiej 2019 po raz ósmy z rzędu Karolína Topolová zajęła 1. miejsce w kategorii Menedżerka Roku.

 

 

 

Gdy dwadzieścia dwa lata temu Karolína Topolová rozpoczęła pracę w firmie, zadaniem jej było uruchomienie call center. Nawet nie przypuszczała, że dzięki swojej wytrwałości i ciężkiej pracy zostanie dyrektorem całej firmy oraz będzie zarządzać niemal 3.000  pracowników w 57 oddziałach w czterech państwach, z roczną sprzedażą 86 000 samochodów. Karolína Topolová nadal pozostaje jedyną kobietą, która stoi na czele dużego przedsiębiorstwa prowadzącego sprzedaż samochodów w Europie Środkowej. Przez osiem lat z rzędu jej działalność docenia eksperckie jury złożone z uznanych postaci czeskiego biznesu w ramach konkursu Top Kobiet Republiki Czeskiej. W edycji Top Kobiet Republiki Czeskiej 2019, 20-osobowe jury analizowało działania  finalistek, ich wyniki biznesowe, doświadczenie i wkład społeczny. W tym roku Karolína Topolová, dyrektor generalna i prezes zarządu spółki AURES Holdings, zdobyła pierwsze  miejsce w kategorii Menedżerka Roku. „Ci, którzy zmieniają świat” – tak brzmiało motto 15. edycji tego  słynnego w Czechach wydarzenia biznesowego i społecznego.

– Nagroda  z rąk profesjonalnego jury jest dla mnie zaszczytem. Traktuję ją jako wyraz uznania dla mojej dotychczasowej pracy i osobistą motywację na kolejne lata. Utwierdza  mnie ona w tym, że rozwijamy naszą firmę we właściwym kierunku. Od dawna stanowimy bowiem coś więcej ponad  zwykłego dealera samochodów używanych. Naszym celem jest  dostarczanie kompleksowych rozwiązań cyfrowych w handlu samochodami naszym klientom. Nie tylko sprzedajemy i skupujemy samochody, ale także wynajmujemy je i sprzedajemy oprogramowanie do innych państw, takich jak Republika Południowej Afryki czy Kazachstan. Dzięki temu w ubiegłym roku sprzedaliśmy 86 000  samochodów, a to najwyższy wynik w naszej 28-letniej historii – mówi z uśmiechem Karolína Topolová.

Nagroda w rankingu Top Kobiet Republiki Czeskiej to laur, który towarzyszy liście innych wyróżnień, które zdobyła Karolína Topolová. Przez pięć lat z rzędu Karolína Topolová figuruje na liście najbardziej wpływowych kobiet w czeskim biznesie magazynu Forbes. Regularnie plasuje się w gronie finalistów konkursu Menedżer Roku, w którym  również otrzymała tytuł „Młody Talent Menedżerski”. Dzięki sukcesowi marki Mototechna uznano jej osiągnięcia w kategorii „Sprzedaż roku 2017” – została też wyróżniona tytułem Lady Pro. Pod jej kierownictwem marka AAA AUTO awansowała na 45. miejsce w rankingu CZECH TOP 100 i na miejsce 37. w rankingu „Setka Najlepszych Czeskich Firm”. Marka zdobyła również ogólnoeuropejskie prestiżowe wyróżnienie European Business Awards 2016/2017, w którym uznano ją za drugą w kolejności najcenniejszą firmą Europy spośród 33 uczestniczących państw.

Karolína Topolová rozpoczęła karierę jako menedżer ds. programowych w praskim hotelu Prague Hilton Atrium. W 1998 roku uruchomiła call center w AAA AUTO, które stało się jednym z najnowocześniejszych i największych w branży w Europie Środkowej. W 2006 roku objęła stanowisko Group HR and Call Centre Director, a rok później została wiceprezesem spółki i wprowadziła AAA AUTO na giełdę papierów wartościowych w Czechach i Budapeszcie. Pod jej kierownictwem w 2014 roku dokonano zbycia spółki w ramach transakcji o wartości ponad sześciu miliardów koron. Obecnie już ósmy rok pełni funkcję dyrektor generalnej i przewodniczącej zarządu. Prywatnie jest zamężna i ma sześcioletnią córkę.

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account