Ukazała się pierwsza płyta białostockiego zespołu Szeptucha zatytułowana „Zamowy”. Zamowy to krótkie słowne zaklęcia mające na celu uzdrawianie oraz tytuł płyty zespołu Szeptucha. Utwory ostatecznego kształtu nabierały w Orli, miejscowości gdzie przyjmuje i leczy najprawdziwsza Szeptanica.

 

Zbiór ośmiu kompozycji zabiera słuchacza w tajemniczy świat magii Podlasia opowiadając o pięknie dziewiczej przyrody, wierzeniach i tradycjach rodem z wielokulturowego, nieskażonego rejonu. Białostoccy muzycy nie zamykają się w żadnych muzycznych ramach. Echa starych tradycji przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami, które w połączeniu niebanalną acz przystępną warstwą tekstową tworzą niezwykle magiczną i energetyczną całość. Premierowy multiklip, składający się z trzech utworów w krótkim czasie przekroczył 16 tys. odsłon w serwisie YouTube. Piosenka „Szeptanica”, tuż po premierze weszła do poczekalni listy przebojów Polskiego Radia Białystok, by już w kolejnym notowaniu znaleźć się na jej pierwszym miejscu broniąc go nieprzerwanie już pięć tygodni. „Zamowy” były płytą tygodnia w Radiu Białystok, a utwór „Szeptanica” znalazł się na liście przebojów białostockiego radia Akadera.

Pod koniec listopada album doczekał się fizycznego wydania. Na drugą połowę stycznia 2022 roku planowany jest promocyjny koncert na którym mają pojawić się nowe, niepublikowane kompozycje. Wiosną powstanie klip do kolejnego utworu z płyty.

„Szeptanica, Próg, Uroki”: https://youtu.be/Y_8XQqxfqCo

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account