Detoks to obecnie bardzo modne słowo – używa się go do marketingu diet, suplementów czy urządzeń. Jednak jak naprawdę jest z detoksem? Opowiada nasz ekspert Michał Undra.

 

Nasz organizm na bieżąco usuwa toksyny, które wdychamy, zjadamy czy nakładamy na skórę. Szczególnie w miesiącach zimowych jesteśmy narażeni na wiele toksyn, takich jak smog, czy pleśń w naszych mieszkaniach.Głównym narządem związanym z detoksykacją organizmu jest wątroba – metabolizuje (przekształca) ona toksyny, jednak – wbrew obiegowym opiniom – wcale ich nie magazynuje! W naszym ciele magazynem toksyn jest tkanka tłuszczowa. Oprócz wątroby za detoks odpowiadają także jelita, płuca, nerki, skóra oraz inne narządy, ale w mniejszym stopniu.

Dlatego, że nasze ciało cały czas usuwa toksyny – nie musimy przeprowadzać „detoksu” per se, jednak wspieranie eliminowania toksyn i usuwanie ich z naszego środowiska zawsze będzie dla nas korzyst.
Sposoby na wspieranie organizmu w detoksie:

  • Usuwanie źródła toksyn;
  • Wspieranie wątroby;
  • Nawadnianie się;
  • Zdrowe odżywianie;
  • Dbanie o przepływ żółci i regularne wypróżnianie;
  • Wysiłek fizyczny;
  • Korzystanie z diety;
  • Dbanie o odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej;
  • Dbanie o odpowiednią suplementację.

Jeśli chcemy wspomóc nasz organizm w wiosennym detoksie, ważne by pamiętać o odpowiedniej suplementacji. Eliminowanie toksyn wspierają NAC, ostropest plamisty, ale także witaminy z grupy B, witaminy A, C i E, probiotyki, kwas alfa liponowy (ALA), kurkumina i wiele innych suplementów, które powinny być dobrane indywidualnie.

Ekstrakt z nasion ostropestu firmy Aliness – korzystnie wpływa na trawienie i wspomaga wątrobę. Pomaga utrzymać prawidłowe stężenie glukozy we krwi. Zwiększa wydalnie wody przez nerki. Wspomaga zdrowie jelit.

Witamina B COMPLEX od Aliness – pomaga w odpowiednim funkcjonowaniu wątroby, utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego. Oprócz pomocy w detoksie wzmocni też włosy i paznokcie.

Aliness Curcumin Complex – pomaga utrzymać zdrową wątrobę oraz wspomaga apetyt w przypadku jego utraty. Wspomaga produkcję i jakość krwi oraz funkcjonowanie serca. Pomaga w utrzymaniu skutecznego działania układu odpornościowego.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account