Czym jest sesja regresyjna? Zacznijmy może od definicji samego słowa regresja.

 

 

Regresja – powrót do rozwojowo mniej dojrzałych sposobów funkcjonowania psychicznego (…), jest też zasadniczym elementem procesu psychoanalitycznego umożliwiającym pacjentowi przepracowanie nierozwiązanych konfliktów. Regresji sprzyjać mogą takie nieprzyjemne uczucia, jak lęk, poczucie winy, depresja, wstyd, frustracja, a także choroba fizyczna, zmęczenie, itd.

Moore B.E., Fine B.D. (1996). Słownik psychoanalizy (s. 268 – 270)

Warszawa: Jacek Santorski & CO. SCHOLAR

Hipnoza regresyjna to stan, który umożliwia przypomnienie sobie przeszłych wydarzeń, chwili, myśli, uczucia, obrazu. Stosowana jest jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w trudnych przeżyciach z okresu dzieciństwa lub kilku lat wstecz. Osoba poddana hipnozie regresyjnej nie tylko szczegółowo analizuje minione wydarzenia, ale znajduje się w odmiennym stanie świadomości, stanie zwiększonej koncentracji, uaktywniając swój potencjał, by myśleć bardziej przejrzyście.

Seans Terapeutyczny – czym jest i dla kogo jest skierowany?

Seans Terapeutyczny – jest to spotkanie między specjalistą, a pacjentem w celu poznania przyczyny problemu i rozpracowania skutecznej strategii rozwiązania problemu. Długość seansu zależna jest od złożoności problemu, z jakim przychodzi klient. Jeśli problem nie jest bardzo głęboko zakorzeniony w psychice, klient wraz z pomocą terapeuty jest w stanie poradzić sobie z nim na pierwszym lub na maksymalnie dwóch seansach.

Jakie są różnice między hipnozą regresyjną, a seansem terapeutycznym?

Hipnoza regresyjna jest jedną z form terapii, głównie skoncentrowaną na pracy ze wspomnieniami lub z przeżywaniem emocji związanych z sytuacjami z wcześniejszego okresu życia. Podczas seansu terapeutycznego można wykorzystać formę regresji, jeśli problem tkwi w przeszłości.” – mówi ekspert, Maksym Komar

Maksym Komar – ekspert ds.Hipnozy, który jest autorem metody terapeutycznej – Maksym Komar’s Method oraz Hipnozy niewerbalnej. To dyplomowany i certyfikowany Hipnoterapeuta Kliniczny, Master Hipnoterapii, Hipnolog, NLP Master Coach. Dyrektor i założyciel Professional Hypnosis Training Institute oraz sekretarz Polskiego Przedstawicielstwa Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists. Autor publikacji naukowych na temat Hipnoterapii oraz metod wpływu na psychikę człowieka, prowadzi szkolenia w USA i Europie.

https://maksymkomar.com/

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account