Magiczna płyta „Jej Portret” Beaty Szałwińskiej, zawierająca wybór największych światowych przebojów w wersji na fortepian,  jest już dostępna w sprzedaży. Można ją kupić w sklepie internetowym Imperium Kobiet.

 

 

 

https://www.ikmag.pl/produkt/plyta-jej-portret-beaty-szalwinskiej-poruszy-serca-wszystkich-tych-ktorzy-kochaja-najwieksze-swiatowe-przeboje/

Na płycie znajdą się transkrypcje m.in. takich hitów jak: „Danny Boy”, „Over the Rainbow”, „Sophisticated Lady”, „A Time for Love”, „My Funny Valentine”, „Don’t Worry Baut Me” czy „Pejzaż bez Ciebie” Jerzego Wasowskiego i wreszcie „Jej Portret” Włodzimierza Nahornego. Wszystkie utwory to transkrypcje na fortepian, przygotowane przez wybitnych muzyków specjalnie dla Beaty Szałwińskiej.

– Na krążku zostały zarejestrowane interpretacje w bardzo oszczędnej, ale jakże poruszającej formie – pisze Łukasz Dębowski z serwisu „Polska Płyta-Polska Muzyka”. Brzmienie fortepianu i wydobycie poruszających dźwięków wystarczyło, by nazwać to wydarzenie doskonałym przeżyciem (…) Artystka pokazała istotę własnych dokonań, gdzie najdrobniejszy szczegół ma swoje znaczenie. Umiejętność ubierania emocji w dźwięki to nie tylko w tym przypadku kwestia talentu, ale także pewnego trudnego do opisania uduchowienia. Wszystkie kompozycje prezentują się niezwykle naturalnie, wręcz organicznie. I właśnie oszczędność w wyrazie dodaje temu wydarzeniu autentyczności. Do tego dochodzi umiejętność stosowania pauzy, gdzie nawet przepływ powietrza pomiędzy dźwiękami ma znaczenie i tworzy coś emocjonalnie głębokiego („Over The Rainbow”). Cisza pomiędzy dźwiękami też może być fragmentem sztuki. Precyzja nie zabija przyjemności jej odbioru, gdyż Beata Szałwińska  z dużą lekkością wykonuje poszczególne kompozycje. Przy tym otrzymujemy najwyższą formę zaangażowania.

Płytę docenił też Włodzimierz Neubart, który na profilu „Chochlik Kulturalny” podzielił się swoją opinią: – Wysłuchałem kilka razy „Pejzaż bez Ciebie” (niezwykła jest ta melodia Jerzego Wasowskiego) i „Over the Rainbow” Harolda Arlena i tak sobie myślę, że to bardzo ciekawe, że można wyrazić tak wiele emocji w całkowicie autorskiej interpretacji, która jednocześnie szanuje dawno przez kogoś ustalone dźwięki. Mam tylko jeden problem z tą płytą: za szybko się kończy…

Recenzje płyty pojawiły się też w ważnym dla muzyków serwisie https://www.pizzicato.lu: „Auf der CD ‘her portrait’ präsentiert sich Beata Szalwinska als Solokünstlerin und spielt neun Arrangements von mehr oder weniger bekannten Songs aus dem Film- und Jazzbereich. An sich nichts Neues, doch man wird schnell hellhörig, denn die Bearbeitungen von Fréderic Meinders und Tomasz Radziwonowicz sind hervorragend und der Pianistin auf den Leib geschrieben. Und diese beeindruckt mit einem wirklich wundervollen Spiel. Unendlich viele farbliche und dynamische Nuancen, ein sehr sicheres Gespür für die Musik und höchste Expressivität zeigen Beata Szalwinska als eine erstklassige Pianistin, die selbst diese leichten Stücke in ihrem Kern begreift.

Beata Szałwińska to wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Na co dzień mieszka w Luxemburgu i od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych scenach. Jej twórczość charakteryzuje się mieszaniem różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Swoich fanów Beata Szałwińska znajduje również wśród pasjonatów jazzu i muzyki rozrywkowej, co idealnie wpisuje się w jej głębokie przekonanie, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi. Pianistka jest założycielką Aconcagua Quintet, obecnie przekształconego w większy zespół znany jako Beata Szałwińska’s ACONCAGUA PROJECT. Celem tego muzycznego projektu jest interpretacja i rozpowszechnianie repertuaru Astora Piazzolli, jednego z twórców argentyńskiego tanga, łączącego muzykę klasyczną z innymi gatunkami i stylami muzycznymi.

Beatę Szałwińską uhonorowano prestiżową statuetką Charyzmatyczna Osobowość Muzyczna Promująca Polskę na Rynkach Międzynarodowych za jej dotychczasowe dokonania w dziedzinie kultury.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account