To już czwarty tom kiedy Katarzyna Kostołowska za sprawą swojej książki zaprasza do słodko-gorzkiego i pełnego humoru świata kobiet. Na kartach najnowszej powieści autorki znowu przewijają się znowu 4 wrocławianki – przyjaciółki. Tym razem w upalne, pandemiczne dni odezwą się duchy przeszłości zmuszające do podjęcia ważnych decyzji. Świat okaże się zbyt mały na to, aby z pamięci wymazać osoby, o których wolałoby się już nigdy nie myśleć. Premiera już 15. września.

 

 

Nadal czterdzieści” to tytuł premierowej książki Katarzyny Kostołowskiej. Autorka po raz czwarty opisuje codzienność 4 wrocławskich czterdziestolatek, które cieszą się życiem, pielęgnują swoją przyjaźń, zmagają z codziennymi problemami i wspierają się w trudnych chwilach. Pomimo pandemii życie toczy się dalej, mało tego, wcale nie zwalnia tempa. Wszystkie dziewczyny są już po czterdziestce – łączy je wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. I miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów oraz zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążały ku miłości.

W tym tomie akcja mocno przyspieszyła, więc poznajemy nie cały rok, ale jedno lato z życia kobiet. W upalne, pandemiczne dni odezwą się duchy przeszłości zmuszające do podjęcia ważnych decyzji. Świat okaże się zbyt mały na to, aby z pamięci wymazać osoby, o których wolałoby się już nigdy nie myśleć. Czy Anita, Aśka, a przede wszystkim Karola i Magda dadzą sobie radę z tym, co przyniesie złośliwy los? Na szczęście los jest jeden, a one są cztery – wyjaśnia Katarzyna Kostołowska, autorka.

Książka, podobnie jak poprzednie publikacje, prezentuje współczesny świat widziany oczami kobiety. Co w tym ciekawego? W zasadzie wszystko. Bohaterki borykają się z problemami, które przeżywa wiele kobiet w realnym świecie, żywią takie same nadzieje, odczuwają te same obawy. Seria „Czterdzieści” to opowieści o prawdziwym życiu, o codziennych kłopotach i radościach, ale przede wszystkim pochwała wyjątkowej więzi, jaka czasem rodzi się między ludźmi. Bohaterki to kobiety z krwi i kości, żyjące tu i teraz, w pięknym Wrocławiu, w XXI wieku, dlatego każda Czytelniczka może przejrzeć się w nich jak w lustrze. I pokochać je jak najlepsze przyjaciółki…

Czwarty tom to tak naprawdę dalsza kontynuacja losów przyjaciółek, w którym to Magda, Karola, Anita i Aśka nadal marzą o szczęśliwym życiu. Ach, miało być tak pięknie!… Jednak los bywa złośliwy, lubi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Potrafi zafundować powrót do przeszłości, o której wolałoby się zapomnieć. Obnaża tajemnice, których wolałoby się nie poznać. Stawia przed wyborami, których wolałoby się nigdy nie dokonywać. Czy dziewczyny uporają się z nowymi kłopotami? Czy ich przyjaźń wyjdzie z tego bez szwanku?

Nowa książka stanowi kontynuację serii, w której pojawiły się już „Czterdzieści minus” i „Czterdzieści plus” oraz „Czterdzieści i co z tego?”. W drugiej części historii przyjaciółek Anita dowiaduje się, że jest w kolejnej nieplanowanej ciąży. Dla odmiany Aśka musi pogodzić się z faktem, że nigdy nie będzie miała dzieci. Karola wciąż szuka miłości, a znajduje… kolejnego psa. Magda układa sobie życia u boku Pawła. To tło zdarzeń
w „Czterdzieści plus”. Z kolei w 3 tomie „Czterdzieści i co z tego?” akcja ponownie toczy się w rodzinnym mieście autorki – Wrocławiu i nagle, w jednej sekundzie wszystko się zatrzymuje. I to nie tylko z powodu pandemii, która ogarnęła świat. Czy dzięki przyjaźni kobietom udało się przetrwać najtrudniejszy czas?

Wszystkie tytuły spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem czytelniczek. Druga część została nagrodzona w plebiscycie na najlepszą książkę na jesień 2019. Dla Katarzyny Kostołowskiej był to ogromny zastrzyk motywacyjny do napisania kolejnej książki.

„Nadal CZTERDZIEŚCI” trafi do rąk czytelniczek już 15 września za sprawą wydawnictwa Książnica (Grupa Wydawnicza Publicat). Fanki twórczości Katarzyny Kostołowskiej znajdą ją na półce z literaturą obyczajową i romansem. To propozycja dla kobiet, które lubią zanurzyć się w ciekawej opowieści, którą się wzruszą, dla których kobieca przyjaźć jest ważna i cieszą się z niej. To również idealna lektura dla osób, które szukają w książce światełka nadziei
i motywacji do działania, nawet jak do pomocy mamy tylko przyjaciółki właśnie.

Katarzyna Kostołowska jest polonistką i prawniczką, która od wielu lat publikuje opowiadania w czasopismach dla kobiet. Poprzez swoje książki dostarcza humoru oraz wzruszeń, a przede wszystkim przekonuje, że nawet w najciemniejszym tunelu zawsze w końcu pojawia się światełko. Współtworzyła kultowy Wrocław – przewodnik po mieście, w którym wychowała się i które stanowi tło jej powieści. Czerpie też ze swojego życia zawodowego, z sali sądowej, ludzkich dramatów, które dzięki mocy sprawczej autora przerabia w historie z pomyślnym zakończeniem.

https://bit.ly/czterdzieści

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account