Kiedyś Chiny, Japonia, Tajlandia z grupą turystów, dziś wirtualne mapy i zdjęcia zrealizowanych tras turystycznych. Tak wygląda obecnie w obliczu pandemii życie wielu pilotów wycieczek zagranicznych, którzy jak Ewa Gajewska z CT Poland, są od lat związani z branżą turystyczną i tęsknią za podróżami zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

 

 

Pandemia koronawirusa zatrzymała światową turystykę. Uniemożliwiła pracę przewoźnikom, hotelarzom, ale także pilotom wycieczek, którzy zabierali nas w podróże nawet w najbardziej odległe zakątki świata, odkrywając przed nami niezwykły świat, fascynującą kulturę i piękno przyrody.

– To prawda, nie ma co ukrywać, że wszyscy mamy teraz więcej wolnego czasu i różnie go wykorzystujemy. Planujemy nowe kierunki, układamy nowe programy. Oczywiście zastanawiamy się, jakie zmiany to przyniesie i jak sobie z tym kryzysem poradzimy. Jest to dla nas niełatwy okres, ale żyjemy z nadzieją, że po opanowaniu pandemii, spragnieni wycieczek i wrażeń turyści znów zaczną z nami podróżować do Chin, Japonii czy do Australii. – mówi Ewa Gajewska z biura podróży CT Poland, specjalizującego się w kameralnej turystyce wyjazdowej.

Czego najbardziej brakuje pilotom zagranicznych wycieczek, gdy pandemia zatrzymała światową turystykę?

Niepowtarzalna atmosfera podróży

Podróż to zawsze wyjątkowe doświadczenia, również dla pilota wycieczek, mimo nawet kilkunastu lat spędzonych zawodowo w branży turystycznej. Każdy projekt turystyczny ma swoją specyfikę, szczególnie jeśli kierunkiem realizowanym dla kameralnych grup są kraje azjatyckie, egzotyczne, z bogatym programem zwiedzania i dłuższymi trasami.

– Organizacją wyjazdów turystycznych do Azji zajmuję się od 2005 roku, a moją specjalizacją są zarówno Chiny i region Himalajów, jak również ostatnio także Ameryka Południowa, bo tam coraz częściej chcieli podróżować klienci biura CT Poland. Odległe miejsca, kuszące krajobrazami i odmienną kulturą oraz całkowitym oderwaniem od rzeczywistości na długo pozostają w pamięci nie tylko turystom, ale również nam – pilotom wycieczek. – mówi Ewa Gajewska z CT Poland.

Projektowanie autorskich tras

Pracę nad tworzeniem autorskich programów wyjazdów rozpoczyna się od myśli przewodniej danej wyprawy. Można byłoby pojechać po prostu do Chin i odwiedzić kilka najbardziej znanych punktów danej prowincji, ale również podchodząc do podróży inaczej – wybrać trasę tematyczną, wiodącą na przykład po klasycznych chińskich ogrodach czy najpiękniejszych, chińskich parkach narodowych.

Tworząc program autorski najpierw należy poznać grupę i określić jej potrzeby – jeśli przygotowujemy propozycje wyjazdu na indywidualne zamówienie, cały proces rozpoczyna się od zbadania oczekiwań Klienta lub Klientów, poznania preferencji dotyczących zakwaterowania, kulinarnych gustów, środków komunikacji, jak również pozytywnych i negatywnych doświadczeń z dotychczasowych wyjazdów.

– Tworząc program tematyczny, ale nie dla konkretnej grupy staram się wyobrazić sobie, co chciałyby zobaczyć osoby zainteresowane ogrodnictwem, co artyści fotograficy, a co na przykład lekarze. Tych ostatnich, podobnie jak bardziej standardowych turystów, z pewnością zainteresuje chińska ulica czy klasyczne zabytki, ale także z przyjemnością udadzą się na przykład do lekarza, specjalizującego się w tradycyjnej, chińskiej medycynie czy akupunkturze. – wyjaśnia Ewa Gajewska, kierownik projektów turystycznych i pilot wycieczek.

Praca wśród ludzi, których pasją są podróże

W przypadku kameralnych biur podróży, jakim jest też CT Poland, zespół firmy tworzą zazwyczaj ludzie, dla których podróże są pasją zawodową i prywatną. To dzięki niestandardowemu podejściu do swojej pracy, która dla wielu staje się pracą marzeń, powstają autorskie programy zwiedzania, nie do skopiowania w masowej turystyce. Ludzi pracujących w kameralnym biurze podróży łączy nie tylko cel biznesowy, ale przede wszystkim wyjątkowe podejście do samej podróży oraz chęć dzielenia się wiedzą i pasją odkrywania świata.

– W CT Poland duża część pracowników i pilotów posiada wykształcenie orientalistyczne i turystyczne. Naszą specjalizacją od lat były Chiny. Większość z nas zna je od podszewki, gdyż spędziła tam wiele lat, studiując, pracując i podróżując. Owocem tego jest szeroka wiedza i autorskie programy, które rozpoczęliśmy tworzyć z myślą o Chinach, a potem rozwijając kolejne, ciekawe dla naszych klientów kierunki egzotyczne jak Japonia, Myanmar czy Chile. – mówi Ewa Gajewska z CT Poland.

Pracując w zawodzie pilota wycieczek, z podróży wynosi się emocje, przyjaźnie, czasami zmęczenie, a nawet łzy. Czym bardziej żyjemy naszą pracą i angażujemy się w nią, tym bardziej nasze podróże są bardziej intensywne i godne zapamiętania. Obecnie pandemia uziemiła nie tylko samoloty, ale miliony ludzi na całym świecie, dla których podróże i turystyka są źródłem utrzymania i sposobem na życie.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account