Z najnowszych badań[1] dotyczących Dnia Matki wynika, że na prezent z okazji tego święta najczęściej kupujemy kwiaty, słodycze i kosmetyki. Jednocześnie uważamy, że naszym mamom najbardziej do szczęścia brakuje przede wszystkim zdrowia oraz miłości i bliskości innych. Chcielibyśmy także, aby mniej się stresowały, znalazły czas dla siebie i mogły się zrelaksować. W tym roku warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast opatrzonych prezentów podarować naszym mamom coś wyjątkowego – swoją uwagę i wspólnie spędzony czas.

 

Marka Kneipp, inicjator kampanii „Naturalnie Szczęśliwe”, zapytała Polaków o to, co kupują swoim mamom z okazji ich święta. Z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na reprezentatywnej próbie respondentów wynika, że najczęściej wybierane są kwiaty – na ich zakup, jako najczęstszy wybór prezentu, wskazuje blisko połowa ankietowanych (45%)1. Na drugim miejscu (prawie ex aequo) znalazły się słodycze (19%) oraz kosmetyki (18%). Z kolei na pytanie o to, czego mamom najbardziej potrzeba do szczęścia najwięcej Polaków uważa, że zdrowia (62%), ale także uczuć – miłości i bliskości (58%) oraz szczęścia swojego i rodziny (57%). Respondenci wskazywali również często jako odpowiedź na to pytanie „mniej stresu i problemów” (47%) oraz „relaksu i odpoczynku” (36%). Wnioski płynące z tego badania nasuwają się same – aby uszczęśliwić nasze mamy powinniśmy spędzać z nimi więcej czasu i zapewnić im miły relaks.

Mama w centrum uwagi

Czasem zapominamy, że dla naszych bliskich cenniejsze od dóbr materialnych są troska, bliskość i wspólnie spędzony czas. Dlatego w tym roku, z okazji Dnia Matki, zarezerwuj dla swojej mamy całe popołudnie lub wieczór i przygotuj dla niej coś wyjątkowego. Weź pod uwagę jej upodobania, zastanów się na co miałaby największą ochotę. Może przyjemność sprawi jej przygotowana przez Ciebie kolacja i wieczór z ulubionym filmem? Nawet jeśli gotowanie nie jest Twoją domeną, możesz zawsze przygotować pyszną sałatkę pełną kolorowych warzyw i trochę różnorodnych, zdrowych przekąsek do wspólnego chrupania podczas filmowego seansu. Kiedy Ty będziesz krzątać się w kuchni wyślij mamę do łazienki na odprężającą kąpiel. Ciepła kąpiel z dodatkiem kosmetyków z naturalnym ekstraktem z pięknie pachnących kwiatów to doskonały sposób na przyjemne zakończenie dnia i prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Delikatny zapach np. kwiatów wiśni z linii „Favourite Time” marki Kneipp pomoże mamie się zrelaksować i pozostawi na jej skórze piękny zapach. Możesz również zorganizować wspólne domowe spa. Będziecie miały czas, aby porozmawiać w trakcie czekania, aż wchłoną się wszystkie substancję aktywne z maseczki na twarz albo wspólnie wykonać manicure kończąc pielęgnację nałożeniem kremu do rąk (również z linii „Favourite Time”) z naturalnym olejkiem migdałowym i ekstraktem z kwiatów wiśni, który doskonale odżywi skórę jej dłoni. Daj się ponieść swojej wyobraźni, w końcu to Ty znasz swoją mamę najlepiej, najważniejsze jest to, aby poczuła się wyjątkowo. Może zamiast filmu we dwie wybierzecie rodzinny wieczór z dobrym jedzeniem i grami towarzyskimi? A może pójdziecie na długi spacer, który zakończycie w jej ulubionej restauracji.  Rozwiązań jest naprawdę wiele.

Postaraj się, aby tegoroczny Dzień Matki był wyjątkowy i spraw,  aby Twoja mama poczuła się najważniejsza na świecie. Niech otoczy ją miłość, szczęście i nasza troska. To najpiękniejszy prezent jaki możemy jej dać.

[1] Badanie na zlecenie producenta naturalnych kosmetyków marki Kneipp wykonał instytut badawczy ARC Rynek i Opinia w maju 2020 r. na reprezentatywnej próbie N=1000

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account