Komunikacja ma duże znacznie w każdej sferze naszego życia, nie tylko na polu zawodowym, ale też prywatnym. Polega na wymianie opinii i faktów między ludźmi, grupami społecznymi, czy instytucjami. To jeden z podstawowych i najstarszych procesów społecznych.

 

Komunikacja w biznesie jest jednym z kluczowych elementów, od których zależy powodzenie biznesu czy realizowanego projektu. To nic innego jak proces przekazywania informacji. Na płaszczyźnie biznesowej przekazywanie informacji odbywa się wewnątrz firmy lub między przedsiębiorstwami. Nadawca przekazuje komunikat przez kanał komunikacyjny do odbiorcy. Ogromną rolę odgrywa tu sam komunikat, który musi być odpowiednio zbudowany i dobrany pod względem językowym. Powinien być jasny i zrozumiały dla każdej ze stron.

Właściwa komunikacja w środowisku pracy to podstawa. Wpływa na organizacje pracy, integrację, relację między pracownikami i klientami firmy. Niestety nadal często zdarza się, że rola tego procesu jest niedoceniana. Chcesz dowiedzieć się jak rozmawiać, by odnosić sukcesy? Już wyjaśniam.

Nie jest to tak łatwy proces, jak mogłoby się wydawać. Nie wystarczy, że będziesz jasno formułować myśli, by były zrozumiałe dla Twojego rozmówcy. Musisz wiedzieć, że ogromne znaczenie podczas rozmowy mają komunikaty niewerbalne. Większość z nas nie potrafi ich trafnie odczytywać ani dopasować do komunikatu werbalnego.

Na odbiór komunikatu przez odbiorcę, jedynie w 7% wpływa jego treść, a aż w 35% ton głosu i w 55% mowa ciała nadawcy. Liczby robią wrażenie, prawda? Najważniejsze jest to co ukryte między słowami. Komunikaty niewerbalne mają dużą siłę, a specjaliści z premedytacją to wykorzystują. Może to mieć duże znaczenie na przykład podczas negocjacji biznesowych.

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, masz na to 15 sekund. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by inni odebrali nas tak, jak tego chcemy. Dostosuj swój wygląd odpowiednio do sytuacji, kontroluj emocje, jakie towarzyszą Ci już od pierwszych sekund. Podkreślam, że właściwa komunikacja jest niezbędna do zawierania udanych transakcji, a sposób komunikacji firmy z pracownikami i kontrahentami tworzy jej wizerunek.

Zapamiętaj, że poprzez właściwą komunikację możesz osiągnąć ogromny sukces. Z kolei ignorując ją, osiągniesz jedynie spektakularną porażkę. To od Ciebie zależy, jak wykorzystasz tę wiedzę w swoim życiu zawodowym i prywatnym.

Karolina Prusarczyk

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account