Nostalgia za PRL? Tak! Okazuje się, że za pewnymi oczywistymi dla tamtego okresu rzeczami Polacy tęsknią. Oto lista 5 z nich.

 

 

 

PRL to nie tylko ustrój polityczny, to również styl życia. W tamtym czasie było niewiele, więc wszystko co było łączyło ludzi – począwszy od wystroju wnętrz, przez jedzenie, zwyczaje, po telewizję. Stąd pojawia się zbiorowa nostalgia za elementami życia z PRL.

Design – boom na wystrój lub elementy wnętrz z tamtych lat nieprzerwanie trwa. Do łask wróciły komody i meble wypoczynkowe na smukłych nóżkach. Nic dziwnego – polski design tamtych lat to prawdziwa perełka. Boazeria, klasyk PRL, którego popularność niektórzy tłumaczą tęsknotą Polaków za naturą, ponownie zaczyna pojawiać się w naszych mieszkaniach. Lastryko, zdaje się najpopularniejszy rodzaj podłóg w budynkach epoki Gierka, to hit obecnego sezonu, choć w wersji kolorowej.

Seriale i filmy! Alternatywy 4, Czterej pancerni i pies, Miś, Stawka większa niż życie, Wojna domowa, Rejs, Podróż za jeden uśmiech. Długo można by wymieniać. Pewne jest natomiast, że niejeden Polak powie z nostalgią – tak się już nie kręci!

Smaki – oranżada, wata cukrowa i woda z saturatora – to za nimi tęskni najwięcej, bo aż połowa Polaków[1]. Ogórki kiszone, tatar – te dania nigdy nie wyszły z mody. Ze słodyczy oczywiście andrut, blok czekoladowy, W-Z-tka i ptyś. Palce lizać!

Ekologia. W czasach PRL byliśmy ekologiczni zanim jeszcze stało się to koniecznością i wyraźnym trendem. Kompostownik przy domu był czymś naturalnym. Królowały zwrotne opakowania szklane dla napojów – zwykle były szklane. Potem większość z nich została zastąpiona opakowaniami z tworzyw sztucznych, które są lżejsze, wygodniejsze, a dodatkowo – nietłukące.

Co więcej, mogą one być również zwrotne i pochodzić z recyklingu, a to dodatkowo rozwiązują problem z gromadzącymi się odpadami. Przykładem jest butelka PET wielokrotnego użytku, tworzona przez firmę ALPLA.

Podobno trendy modowe wracają co jakiś czas. Była już moda na lata 60., 70. i boom na lata 80. Dżinsy z Peweksu i dżinsowa kurtka – kto o nich nie marzył! Na szczęście teraz jest idealny czas, by wyciągnąć proste spodnie z wysokim stanem, za dużą marynarkę z poduszkami i nosić je z dumą!

[1] TNS Polska dla Tablica.pl

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account