Jak wynika z badania, Panowie już doskonale wiedzą, że Dzień Świętego Walentego bez celebracji tego święta się nie obejdzie. Co ciekawe, ponad połowa respondentów uważa, że to właśnie mężczyźni są odpowiedzialni za jego organizację, a kobiety tego wręcz oczekują. Co trzecia osoba potwierdza, że kobiety zdecydowanie nie lubią braku romantyzmu w ten szczególny dzień.

 

 

Jak wynika z badania „Walentynki 2020 według Polaków” przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń – 82% respondentów obchodzi Walentynki. Dla kobiet to niezwykle ważny dzień, do którego podchodzą prawie jak do Dnia Kobiet (36%) ponieważ to czasem jedyny moment, kiedy mogą liczyć na romantyczne chwile (34%).

Choć mężczyźni podchodzą do tego dnia zupełnie inaczej to często celebrują je ze względu na partnerkę (20%). Dla Panów to raczej kiczowate święto przesadnego okazywania uczuć (29%), a już na pewno nie lubią kiedy się ich zmusza do okazywania uczuć na akord (20%). Roszczeniowa postawa partnerki również nie jest mile widziana bo przecież to również ich święto (18%).

Dla co trzeciego Polaka Walentynki to dobra okazja, aby zaprocentować u partnera lub partnerki. O udanym Dniu Zakochanych decyduje jednak przede wszystkim dobra relacja w związku (33%) oraz jak ten dzień spędzamy z ukochaną osobą (22%). Ważne jest również jaką niespodziankę przygotujemy (27%). Większość osób liczy na szalony wieczór z niespodzianką (34%) lub miły wieczór tylko we dwoje (28%). Są i tacy, którzy chcieliby usłyszeć wyznanie miłości (18%).

W Dniu Zakochanych powinno się przede wszystkim okazywać emocje (28%). Ankietowani uważają, że można to zrobić poprzez romantyczną kolację (31%), która jak się okazuje jest również „must have” tego święta (30%) lub zrobić coś bardziej niestandardowego jak na przykład: zjeść kolację w ciemności (29%), udać się na masaż dla dwojga (23%) lub zamówić profesjonalną sesję zdjęciową (15%).

– Jak wynika z naszych obserwacji, zarówno Panie jak Panowie są coraz odważniejsi w organizowaniu walentynkowych niespodzianek, bo zdają sobie sprawę, iż najgłębiej w pamięci pozostają upominki, które mają w sobie element zaskoczenia. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko na przyjemne spędzenie razem czasu, ale i na urozmaicenie codziennej rutyny w związku, a nawet spełnienia marzeń ukochanej lub ukochanego. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Na Walentynki przeznaczamy zazwyczaj od 100 – 300 zł jak deklaruje 34% osób lub 50 – 100 zł, tak uważa 24% ankietowanych. Czasem wystarczy po prostu drobny, symboliczny upominek (26%), a najważniejsze jest podarowanie drugiej osobie siebie (23%). Na pewno nie wolno w Dniu Zakochanych, jak uważają respondenci, opowiadać że partner się nie postarał (27%), narzekać na źle spędzony dzień (26%) lub po prostu się kłócić (22%).

*Badanie „Walentynki 2020 z perspektywy Polaków” została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1003 respondentów w formie ankiety online w styczniu 2020.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account