Jak wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych i wspierać ich rozwój, doskonale wie Fundacja Santander Bank Polska S.A. Z powodzeniem realizuje ona programy i projekty stwarzające możliwości oraz promujące postawy, które owocują dorastaniem pokolenia młodych, ambitnych i odpowiedzialnych ludzi. W 2019 Fundacja Santander podjęła kolejną inicjatywę – „Klub Płomyka”.

 

 

 

Odnowiona i specjalnie zaaranżowana przestrzeń dla dzieci i ich rodziców przebywających w szpitalach i placówkach opiekuńczych to właśnie „Klub Płomyka”. Przyjazna i funkcjonalna – to słowa, które idealnie ją określają. Nowe meble, kolorowe zabawki i cel – stworzenie miejsc, w których najmłodsi i ich opiekunowie mogą poczuć się jak w domu.

Pierwszy „Klub Płomyka” powstał w maju 2019 roku w Gdańsku w szpitalu św. Wojciecha na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie w Kępnie na Oddziale Dziecięcym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz w Białymstoku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Waldemara Kikolskiego. Kolejne planowane są w Piasecznie, Jeleniej Górze czy we Włocławku.

Wyremontowane pomieszczenia „Klubów Płomyka” nie tylko zostały na nowo wyposażone, ale również wygospodarowano w nich przestrzeń do zabawy. Co więcej, konkretne rozwiązania dopasowano do potrzeb poszczególnych placówek.

Klub w Gdańsku został wyposażony w aneks kuchenny, aby rodzice mogli napić się kawy czy wesprzeć nawzajem rozmową. W Kępnie skupiono się na odświeżeniu i wyposażeniu pokoju tak, aby spełniał funkcję wypoczynkową i rekreacyjną.

W placówkach brakowało miejsca, w którym rodzice mogliby wygodnie spędzać czas ze swoimi dziećmi, co jest szczególnie ważne ze względu na poczucie bezpieczeństwa maluchów. Dlatego Fundacja Santander prężnie działa w kolejnych miejscach – w końcu uśmiech dziecka jest najlepszą motywacją.

https://fundacja.santander.pl

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account