Każdego roku na świecie produkuje się 330 mln ton plastiku – to więcej niż ważą wszyscy ludzie na ziemi razem wzięci*. Możliwość ponownego wykorzystania przetworzonych tworzyw sztucznych sprawia, że przyczyniamy się do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów. Pozwala to również zaoszczędzić wodę i energię. Firma Wendre, wiodący europejski producent kołder i poduszek, stworzyła linię produktów EKO, która powstaje w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska, ale również edukuje współczesne społeczeństwo. Kołdry i poduszki są w sprzedaży m.in. w popularnych supermarketach, sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz na portalach internetowych.

 

Sen w duchu EKO. Kołdra i poduszka z… butelek

Poduszki i kołdry EKO od Wendre są wyrobami medycznymi. Wyprodukowane zostały w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Wypełnienie jednej kołdry o rozmiarze 155 x 200 cm pozwoliło wykorzystać około 34 butelek PET. Natomiast jedna poduszka EKO w rozmiarze 70 x 80 cm to 20 recyklowanych butelek PET. Co to oznacza dla środowiska? Ponowne wykorzystanie surowców pozwala na zużycie blisko 60% mniej energii, co z kolei przekłada się na 30% mniejszą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do materiałów, które nie pochodzą z recyklingu. Poszycie i wypełnienie linii Eko marki Wendre posiada międzynarodowy certyfikat GRS – Global Recycled Standard. Celem certyfikacji jest zwiększenie wykorzystania podobnych materiałów i dbałość o środowisko naturalne, a przy tym zachowanie odpowiednich warunków socjalnych i bezpieczeństwa pracowników podczas procesu produkcji.

Poduszki i kołdry z recyklingu dla komfortowego snu

Linia EKO od Wendre powstała dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, podążającej z duchem zrównoważonego rozwoju. Wypełnienie produktów tworzą miękkie, silikonowane włókna HCS, które skutecznie izolują i zwiększają komfort termiczny przez cały rok. Natomiast gęste pikowanie odpowiada za równomierne rozłożenie materiału wewnątrz kołder i poduszek. Dodatkowo jest ono również przyjazne alergikom, ponieważ minimalizuje rozwój roztoczy kurzu domowego. Poszycie artykułów wykonane zostało z miękkiej i przyjemnej mikrofibry. Poduszka EKO dobrze dopasowuje się do ułożenia głowy i szyi oraz zapewnia właściwe podtrzymanie górnego odcinka kręgosłupa, co umożliwia komfortowy, relaksujący sen.

Firma Wendre opiera swoją działalność na odpowiedzialnym biznesie. Stosowanie najnowszych technologii pozwala minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Seria kołder i poduszek EKO dostępna jest już w sprzedaży w popularnych supermarketach, hipermarketach, sklepach wyposażenia wnętrz, platformach internetowych, etc.

Rozmiary produktów:

Kołdra 155×200 cm; 220×200 cm
Poduszka 70×80 cm; 50×60 cm
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

* Dane za: „Jak zerwać z plastikiem” Will McCallum, 2018

***
Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 18 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 126 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 800 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Wendre, Familon oraz Geska. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% odpadów produkcyjnych. Więcej informacji na: www.wendre.pl

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account