Takiego pokazu jeszcze nie było! Z okazji akcji „Sprzątanie Świata” Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał projektu edukacyjno-ekologicznego „Moda na recykling”. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP wystąpiły gwiazdy: Katarzyna Skrzynecka, Marta Wiśniewska „Mandaryna”, Maja Frykowska, Monika Miller, Anna Popek, Agnieszka Rylik, Agnieszka Wielgosz, Katarzyna Bosacka, Magda Wójcik, Marta Tomczak, Patrycja Wieja, Conrado Moreno, Piotr Zelt, Zygmunt Chajzer. Wydarzenie poprowadziła Barbara Kurdej – Szatan, a na scenie wystąpił Oliwier Szot i zespół Red Lips.

 

 

Wielki finał projektu “Moda na Recykling”, który odbył się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu przyciągnął tłumy mediów, gwiazd i najmłodszych. Stylizacje z płytek komputerowych, pilotów do telewizorów, złączek do kabli, płyt kompaktowych, taśm filmowych, a nawet okapów kuchennych zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody – Annę Kubisz. Pomagały jej dzieci i młodzież z całej Polski: z Grodziska Mazowieckiego, Góry Kalwarii, Błonia, Kielc, Włocławka, Kampinosu, Tarnowca i Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Przygotowania na backstage trwały od wczesnych godzin porannych, a pomagały w nich makijażystki z firmy OnlyBio i fryzjerzy z Artistik. Team Piotr Popławski. Sił przed wyjściem na wybieg dodawały soki naturalne od Royal Apple oraz chlebki 100% żytnie bio od Piekarni i Cukierni – Grzybki.

Dodatkowo aby uczcić jubileusz 25 – lecia Fundacji Nasza Ziemia – organizatora akcji „Sprzątanie świata” w Polsce zlicytowano piękną, zieloną suknię. Kwota 3500 zł zasili konto fundacji, dzięki wsparciu zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – Remondis Electrorecycling.

Na na scenie wystąpił Oliwier Szot z The Voice Kids oraz gwiazda muzyczna – idolka nastolatków: Ruda z zespołu Red Lips. Całość wydarzenia miała multimedialne wsparcie w aplikacjach runvido.com i image4you.eu, a firma Plantwear przygotowała drewniane bransoletki szczęścia, wspierając sadzenie nowych drzewek.

– Tak dużo w ostatnim czasie mówi się o zmianach klimatycznych i coraz gorszym stanie naszej planety. Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się tą tematyką na co dzień, podejmując działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Przykładem tych działań jest projekt „Moda na recykling” realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Na początku roku ekspertka modowa zawitała do zakładów przetwarzania elektro odpadów, w których wybierała bezpiecznie przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Wyselekcjonowane materiały trafiły następnie na warsztaty z dziećmi i młodzieżą, podczas których przekazywaliśmy treści edukacyjne. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko. Z każdych warsztatów przygotowywany został materiał video, który trafił na kanał YouTube ERPTV poświęcony edukacji ekologicznej najmłodszych – mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Zobaczcie video z Wielkiego Pokazu „Moda na recykling”: https://youtu.be/mZVEqRzYMdc

fot. Krzysztof Niewiadomski

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account