W Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski otwarto 9 maja br. wystawę przedaukcyjną Aukcji Charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, organizowaną przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

 

Wystawa przedaukcyjna zapoczątkowała jubileuszową, XX Aukcję Charytatywną – niezwykłe wydarzenie, które łączy ludzi dobrej woli i artystów, skupiając ich wokół wspólnej idei pomocy chorym na raka.

Wydarzenie otworzył, wicedyrektor Marcel Skierski Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wraz z Moniką Anną Popowicz, fundatorką i prezes fundacji „Ogród Nadziei.”

Podczas ww. uroczystości zostali uhonorowani, statuetkami „Złoty Przyjaciel Fundacji”, artyści oraz osoby wspierające Fundację w uznaniu ich szczególnego, wieloletniego zaangażowania w pomoc podopiecznym Fundacji. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Stanisław Baj, Karol Bąk, Jan Dobkowski, Dorota Ignatowicz-Woźniakowska, Piotr Lengiewicz, Jacek Lipowczan, Beata Murawska, Andrzej Pągowski i Krzysztof Pająk.

– W ten sposób z okazji jubileuszu aukcji chcieliśmy wyrazić́ naszą ogromną wdzięczność́ osobom, na które Fundacja, a nade wszystko pacjenci mogą zawsze liczyć. Bez ich zaangażowania i wielkiego serca trudno sobie wyobrazić nasze działania w tak dużej skali. Ogromnie dziękuje, że jesteście Państwo z nami, i że dzielicie się swoim talentem, by fundacja ‘Ogród Nadziei’ mogła pomagać osobom z chorobami onkologicznymi– powiedziała Monika A. Popowicz.

– Wiele osób czekało na tę wystawę i aukcję, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń specjalnych i niezwykłych. Prace artystów, naszych Darczyńców, cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku sztuki. Teraz możemy nasycić się ich widokiem, z bliska dostrzegając kunszt i kreatywność artystów – posumował Max Mogan Gielniewski, Art&Patrimony, kurator aukcji.

Rok 2022 to również XX edycja autorskiego plakatu projektu Andrzeja Pągowskiego, tytularnego „Złotego Przyjaciela Fundacji”, wspierającego Fundację swoimi pracami.

Na wernisażu można było zapoznać się z bliska z 90 pracami artystów, czyli dziełami, które wykonali m.in.: Magdalena Szilke, Krzysztof Pająk, Jerzy Ruszczyński, Bogna Jarzemska-Misztalska, Krzysztof Ludwin, IGA (Jadwiga Gielniewski), Joanna Mieszko, Gocha Stankiewicz, Anna Alicja Trochim, Marek Zyga, Witold Kaczanowski, Janusz Orzechowski, Gosia Kosiec, Sabina Maria Grzyb, Renata Magda, Jacek Szleszyński, Piotr Rembieliński, Jerzy Dmitruk i Karina Laru-Naù. Prace można będzie oglądać do 11 maja do godz. 19:30, kiedy rozpocznie się XX Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” zapraszamy osobiście lub do licytacji on-line na portalu artinfo.pl.

– Dla klientów i kolekcjonerów oraz miłośników dobrej sztuki wystawa aukcyjna jest wyjątkową okazją do zobaczenia na żywo wszystkich prac i podjęcia jak najlepszej decyzji przy ich zakupie – powiedział Konrad Kwas, dyrektor artystyczny. Nie dziwi zatem fakt, że na wernisaż przybyło wielu gości: darczyńcy, podopieczni fundacji, kolekcjonerzy, media oraz wielbiciele sztuki i zainteresowani licytujący. Dyskutowali o znaczeniu, kunszcie i wyjątkowości każdej dzieła.

Prace Artystów można obejrzeć na Artinfo.pl: katalog: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/xx-aukcja-charytatywna-ziarno-sztuki-ogrod-nadziei

Pokaz wirtualny na KunsMatrix: https://artspaces.kunstmatrix.com/node/9890064 

Aktualności na FB aukcji: https://www.facebook.com/ZiarnoSztukiOgrodNadziei

Katalog w wersji elektronicznej: https://bit.ly/3K2GD3p

Wystawa przedaukcyjna dostępna: 10 maja od godz. 11:00 – 18:00, w dniu aukcji
11 maja od godz. 11.00-19:30 w budynku Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Serdecznie zapraszamy do udziału w aukcji i wsparcia działań statutowych fundacji!

O aukcji charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

Prestiżowe wydarzenie, wspierane przez znanych i cenionych Artystów, którzy hojnie dzielą się od lat swoją twórczością. Projekt ten ma już długą tradycję, aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowane są od 2007 roku i należą do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce (III miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu Artinfo.pl, 2018). Wydarzenie to jest dziełem wielu światłych osób i firm, połączonych miłością do sztuki i głęboko ludzką wartością niesienia pomocy potrzebującym. Od wielu lat możemy dzięki temu szacownemu gronu połączonemu ideą Aukcji wspierać naszych Podopiecznych w radzeniu sobie z doświadczeniem choroby, docieraniu do źródeł wewnętrznej mocy, powrocie do zdrowia i poprawie jakości życia. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na wsparcie Integralnego Programu Zdrowienia dla chorych na raka i ich bliskich w ramach działalności statutowej Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent m.st. Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Business Center Club.

Partnerzy: Artinfo.pl, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Dom Aukcyjny Rempex, Fundacja Galerii Stalowa, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Inspirujące Rozmowy by Marlena Skiba, Kreacja Pro, LSW Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, Media Connect, Polish Art&Design.

Patroni medialni: Ambassador24.pl, Damosfera, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny, Niezła Sztuka, Ohme.pl, Press Service, Rynek i Sztuka, Radio Kolor, Sens, Zwierciadło, TVP Kultura, VIP Magazyn, Villa.

Więcej informacji: www.ogrodnadziei.org.pl

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account