Szukając pomysłów na wspólne spędzanie czasu w rodzinie stajemy czasem przed wyzwaniem znalezienia atrakcji, która będzie potrafiła zainteresować zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Z myślą o naszych pociechach wybieramy miejsca pozwalające na dobrą zabawę i spożytkowanie dziecięcej energii, a co dorosłymi: rodzicami czy dziadkami. Warto szukać inspiracji na odwiedzenie miejsc, które mogą sprzyjać rodzinnej, międzypokoleniowej integracji i zabawie.

 

 

 

Jedną z atrakcji, która może łączyć potrzeby różnych pokoleń, jest otwarte w tym roku nietypowe muzeum, gdzie można kreatywnie spędzić czas bez względu na wiek, eksperymentować i poznawać niezwykłe zjawiska z wykorzystaniem kolorów i światła. Pierwsze w Polsce Funzeum rozpoczęło swoją działalność w lutym br. na Śląsku. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych. Barwną przestrzeń obiektu, zajmującą prawie 4000 mkw. tworzą multimedialne instalacje i interaktywne elementy, zachęcające do odkrywania i eksplorowania udostępnionych wystaw.

Nazwa tego muzeum, które wyłamuje się całkowicie ze schematów zwiedzania, powstała z zestawienia słów „fun”, czyli zabawa i „muzeum”. Obiekt tworzą 2 duże multimedialne wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła.

Zastosowanie kreatywnych pomysłów i nowoczesnych technologii w prezentowaniu zjawisk związanych z kolorami i światłem, czyli motywami przewodnimi tego obiektu sprawia, że bez względu na wiek zwiedzający chętnie angażują się w odkrywanie zasobów edukacyjno-rozrywkowych. Dzieci urzekają przede wszystkim kolory wnętrz, możliwość dotykania i twórczej zabawy poszczególnymi elementami wystaw bez zakazów typowych dla tradycyjnych placówek muzealnych. Dorośli z kolei dają się ponieść kreowaniu rzeczywistości, która zaskakuje dzięki wykorzystaniu oryginalnych pomysłów i nowoczesnych technologii. Zarówno dzieci, jak i dorośli bawią się eksplorując zaprezentowane w Funzeum zjawiska. Dodatkowym atutem obiektu jest możliwość realizacji zdjęć z ciekawymi efektami wizualnymi, dzięki zastosowanym technologiom cyfrowych i bogactwie kolorów.

Funzeum powstało z myślą, aby pobudzać do kreatywnego odkrywania świata w każdym wieku i poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w nowoczesny, ale w przystępny sposób. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Wielokolorowe scenerie, interaktywne elementy oraz multimedialne instalacje tworzące przestrzeń tego obiektu służą nie tylko zabawie, ale także edukacji. W Funzeum zarówno dzieci, jak i dorośli mogą rozwijać swoją kreatywność i eksperymentować z kolorami i światłem, aby odkrywać jego tajemnice. Na zwiedzających czekają m.in. multimedialne wystawy, których celem jest angażowanie naszych zmysłów, pobudzanie wyobraźni i dostarczanie niezapomnianych przeżyć.

To nietypowe muzeum, mieszczące się w Gliwicach, zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia. Miejsce sprzyja rodzinnemu spędzaniu czasu i może skutecznie łączyć pokolenia, dostarczając zarówno dzieciom, jak i dorosłym wspólnych przeżyć podczas zwiedzania.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account