Ponad 350 milionów sprzedanych egzemplarzy, przekłady na 45 języków, 9 kasowych filmów kinowych − nikt nie pisze thrillerów prawniczych tak jak John Grisham! Tym razem na specjalne zaproszenie Empik Go w rolę kultowego adwokata Jake’a Brigance’a wcielił się jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych lektorów w Polsce, Filip Kosior. Trylogia audio zadebiutowała właśnie w aplikacji.

 

 

 

Clanton w stanie Mississipi, rok 1990. Machina prawna działa tu pełną parą. Co nie znaczy, że od czasu do czasu ktoś nie bierze tu sprawiedliwości w swoje ręce − w słusznej sprawie lub w odwecie. Spory, spadki, odszkodowania, kradzieże i rozboje. Zabójstwa należą do rzadkości. Przy głównym miejskim placu znajduje się biuro szeryfa, areszt, budynek sądu, kilka kancelarii adwokackich, a w nich całkiem liczny sztab prawników. Ale tylko jeden z nich, Jake Brigance, jest w stanie zaryzykować wszystko, by stawić czoła dwunastoosobowej ławie przysięgłych i przekonać ich o niewinności swojego klienta. Jake zrobił to już dwa razy, czym zapewnił sobie szacunek sędziów i podziw kolegów po fachu w całym hrabstwie Ford. Dorobił się też w Clanton kilku zaciekłych wrogów, a nowa sprawa z pewnością nie przysporzy mu popularności. Nikt jednak nie mówi, że prawnik musi być lubiany. Jake Brigance wie, że proces sądowy to partia szachów, w której zasady nie zawsze obowiązują. A gdy w grę wchodzi kara śmierci, trzeba ją rozegrać po mistrzowsku. Szczególnie, jeśli wina klienta jest ewidentna, a ofiara miała liczną rodzinę, grono przyjaciół i była… przedstawicielem prawa.

„Czas łaski”, najnowsza powieść Johna Grishama, to kolejne spotkanie z błyskotliwym prawnikiem z Clanton. 13 października, równolegle z premierą książki, do księgarń trafią także dwie wcześniejsze części trylogii z Jakiem Brigancem, „Czas zapłaty” i „Czas zabijania”, w nowej, odświeżonej szacie graficznej.

Premierze „Czasu łaski”, i nowych wydań wcześniejszych tomów trylogii Johna Grishama z Jakiem Brigancem, towarzyszy wyjątkowa seria audiobooków. Na specjalne zaproszenie Empik Go w rolę kultowego adwokata Jake’a Brigance’a wcielił się jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych lektorów w Polsce, Filip Kosior. Aktor wystąpił też w sesji zdjęciowej, której efekty możemy podziwiać na nowych okładkach audiobooków.

Jake Brigance to szlachetny człowiek, nie do końca poukładany, pakujący się w różne kłopoty. Wcielanie się w tę postać było bardzo miłym doświadczeniem. Zawsze ceniłem prozę za to, że mogę się przenieść do innego świata i być częścią zupełnie innej historii. Bardzo lubię całą trylogię z Jakiem Brigancem i dobrze mi się ją czytało.

Filip Kosior

„Czas łaski”, „Czas zapłaty” i „Czas zabijania” w interpretacji Filipa Kosiora zadebiutują w aplikacji Empik Go 15 października. Za audioprodukcje odpowiada Piotr Kuśmierek (Empik Go), który zadbał o to, by historia idealnie współgrała z oryginalną muzyką i wkomponowała się w tło amerykańskiego południa, jak zawsze klimatycznie sportretowanego przez Johna Grishama.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account