W dniu 9 grudnia 2016r. w Audytorium Saint-Paul de Vence z inicjatywy Azur Club France-Pologne, odbył się niezwykły koncert gromadzący ponad 200 osób na widowni. Wśród pasjonatów muzyki i polskiej kultury znaleźli się także prominenci i przedstawiciele władz. Projekt współfinansowany był przez Konsulat Generalny RP w Lyonie, pod patronatem Konsula Honorowego RP w Nicei Pana Michela Forkasiewicza.

Gościem honorowym tego wieczoru była Anna Maria Adamiak – „Złoty głos z Warszawy” która na zaproszenie organizatorów wykonała wspaniały koncert, nagrodzony owacjami na stojąco.

400dpilogoAzur Club France-Pologne jest prestiżowym stowarzyszeniem, które zrzesza polskie i francuskie osoby fizyczne i prawne, pragnące nawiązać i rozwijać realną współpracę pomiędzy Lazurowym Wybrzeżem we Francji i Polską. Walory ekonomiczne, turystyczne i kulturowe obu krajów stanowią ogromny potencjał, sprzyjający rozwojowi kontaktów i różnorodnej wymianie na wielu płaszczyznach.

Anna Maria Adamiak, od wielu lat uczestniczy w działaniach  Międzynarodowej Organizacji Światowego Dnia Rycerzy (IO WDOK). Przy okazji  jej wizyty we Francji oraz dzięki uprzejmości organizatorów, podczas uroczystego wieczoru w Audytorium Saint-Paul de Vence, imprezy organizowanej przez Azur Club France-Pologne, w obecności pana konsula Szwajcarii, Burkina Faso, Rumunii, Peru, Włoch i Polski, odbyła się ceremonia nominowania Anny Marii Adamiak na Ambasadora Płomienia Przyjaźni na Polskę.

anna-maria-adamiak-i-baron-kleiner-de-grassa

Po recitalu Anny Marii Adamiak, zgromadzona publiczność wysłuchała przemówień Konsula Honorowego RP Michela Forkasiewicza oraz prezes Międzynarodowej Organizacji Światowego Dnia Rycerzy Baron Kleiner de Grasse.  Ceremonii nominacji dokonał, prezes Baron Kleiner de Grasse, poprzez oficjalne nałożenie szarfy i przekazanie Annie Marii Adamiak tytułu Ambasadora.

Anna Maria Adamiak zaśpiewała hymn Światowego Dnia Rycerzy, którzy zgodnie z tradycją rozpoczyna każdą ceremonie Międzynarodowych Dni Przyjaźni odbywającą się corocznie 20 września. W każdym kraju przyjmującym u siebie, Płomień Przyjaźni, i organizującym obchody World Day of  Knights, z pośród osobowości w dziedzinie kultury, stowarzyszeń lub sportu, wybierany jest Ambasador Płomienia Przyjaźni dla tego kraju. Osoba ta staje się rzecznikiem Płomienia Przyjaźni dla jego narodu. Anna Maria Adamiak jako Ambasador, będzie reprezentować Polskę na największych imprezach na światowej trasie Płomienia Przyjaźni, oraz Międzynarodowego Dnia Przyjaźni i Pojednania – w Nowym Jorku w 2017 roku, w Berlinie 2018 i docelowym miejscu podróży Płomienia Przyjaźni jakim będzie Pekin w 2019 roku.

Płomień Przyjaźni podróżuje po świecie od kwietnia 2016r i do 20 września 2019 roku z ostatecznym przyjazdem do Pekinu, pokona trasę 72.000 km. Światowe tourne Płomienia Przyjaźni, to wyjątkowe wydarzenie, jednoczące działanie pokoju na całym świecie, z udziałem 112 narodów i ponad 2000 miast i miasteczek, które wspólnie pragną nieść ideę wartości przyjaźni, solidarności, szacunku i pokojowego współistnienia! Płomień Przyjaźni przekazywany z rąk do rąk, od człowieka do człowieka, z miasta do miasta, poprzez kraje i kontynenty tworzy precedens – ludzki łańcuch, gdzie każda osoba staje się niezbędnym ogniwem w łańcuchu największej ludzkiej przyjaźni wszech czasów.

Już niebawem będziemy mieli okazję uczestniczyć w uroczystościach przekazania Płomienia Przyjaźni w Polsce. W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w dn. 10, 11 czerwca 2017 roku.  – Płomień Przyjaźni zawita także do naszego kraju.

 

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account