agata mikulska sienkiewicz - balet1

Balet jest jej wielką pasją odkąd pamięta, chociaż nie jest pewna co zaczarowało ją najpierw – historia nieszczęśliwej Odetty, czy taniec, jako taki. Tancerki zaczęła malować kilka lat temu, co szybko przerodziło się w głęboką fascynację.

 

 

To, co naprawdę urzekło ją w tancerkach, to ich siła, wytrwałość, poświęcenie i miłość do tego, co robią. Miłość która zwycięża ból i zmęczenie, która nie pozwala się poddać, nawet wówczas, gdy jest zbyt ciężko. Dążenie do doskonałości, do ideału, to cechy jakie charakteryzują każdą wielką tancerkę. Niewyobrażalnie ciężka praca, która się za tym kryje i ostatecznie efekt, który wzrusza do łez, to nie tylko części składowe sztuki baletu, ale każdej sztuki, a w szerszej perspektywie – części składowe ŻYCIA. Kim jest ta osoba ?

Agata Mikulska Sienkiewicz, artystka, malarka, urodzona w Puławach, ukończyła Historię Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od kilku lat mieszka w Warszawie gdzie prowadzi własne atelier z galerią autorską.

agata mikulska sienkiewicz - balet1

Każdy z nas ma marzenia do których dąży, bez względu na to, co chcemy osiagnąć musimy walczyć z niepowodzeniami, radzić sobie z bólem porażek, iść naprzód i się nie poddawać. Jeśli nasze cele są wielkie i naprawdę kochamy to, co robimy, któregoś dnia nasza gwiazda rozbłyśnie i rozświetli całe niebo.

BE-ART exclusive w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej, wraz z artystką zapraszają na wernisaż prac ukazujących baletnice, fragmenty ich życia i pasji. Wernisaż ten ten będzie inauguracją wystawy sprzedażowej, która odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Goście którzy zdecydują się spędzić z nami ten wieczór, będą mieli okazję wysłuchać mini koncertu, kilku arii i scen baletowych. Wieczór otwarcia wystawy, uświetnią bowiem, swoimi występami, gwiazdy scen baletowych i operowych.

Teresa ŻurowskaUrodzona w 1996 roku. W latach 2006-1014 uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana, laureatka wielu konkursów i warsztatów baletowych w Polsce i za granicą. Od 2014 roku związana jako uczennica z Centrum Baletowym Neoclassica, oraz jako tancerka z Warsaw Ballet.

Dominika Staniszewska – Tancerka tańca klasycznego, prowadzi popularnego bloga White Point Shoes o balecie klasycznym, modzie i zdrowym stylu życia, instruktorka strechingu.

Anna Maria Adamiak – śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa (mezzosopran liryczno-dramatyczny).

Na gości czekać będzie także lampka wina oraz słodki poczęstunek, a w loterii wizytówkowej miły upominek.

 

NOWY aktualny plakat Baletnice

 

WERNISAŻ odbędzie się 30.03.2016r. godz. 19.00
Miejsce wystawy: Warszawa ul. Trębacka 4
(siedziba Krajowej Izby Gospodarczej)
Czas trwania wystawy: 30 marca – 30 kwiecień 2016 r.

Link do wydarzeniana Facebooku: https://www.facebook.com/events/730512643716742/

Zaprasza kurator wystawy

Lidia Bąk

właściciel BE-ART exclusive

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account