29 września 2019 roku to niezwykły dzień…. Wielu z Was zada pewnie pytanie : co jest niezwykłego w ostatniej niedzieli miesiąca, może poza tym, że jest niedzielą handlową…
Mamy jednak nadzieję, że zanim odwiedzicie supermarkety, galerie uda Wam się zajrzeć na kanały social media naszej Fundacji.

 

A tam…. Niesamowite wydarzenie…. Maraton Warszawski a wśród Maratończyków dwóch niezwykłych ludzi – Sebastian Barnaś i Stanisław Szpyrka postanowili pokazać, że warto pomagać. Przez wiele miesięcy przygotowują się do Maratonu aby pomóc naszym dzielnym bohaterom – Kubie Badowskiemu oraz Kubie Jędrzejewskiemu.

Jakub Badowski od kilku lat zmaga się z postępującą w zastraszającym tempie dystrofią mięśniową. Kuba nie jest w stanie samodzielnie chodzić, w czynnościach codziennych pomagają mu rodzice i dziadkowie. Nawet podanie ręki sprawia Kubie trudności i ból z którym walczy. Za Największą radość i powód do dumy Kuba podaje , iż zanim sam przestał chodzić zdążył nauczyć chodzenia swoją młodszą siostrę Tosię. Kuba miał marzenia, które uważał za niemożliwe do spełnienia – poznać aktorów serialu „Lombard. Życie pod zastaw” oraz dostać xboxa one – koniecznie z dwoma pilotami – jeden ma być dla siostry.

Marzenia Kuby udało się spełnić dzięki ludziom wielkiego serca – Gosi Bąk z Tv Puls oraz anonimowemu darczyńcy, który postanowił spełnić marzenie Kuby i zafundować mu Xboxa.
Jakub Jędrzejewski ponad pół swojego życia spędził na rehabilitacjach, turnusach i zabiegach. Ten wspaniały chłopiec, który uwielbia gości, Czadomana, Sławomira, Poparzeni Kawą Trzy i Kamila Bednarka ma mózgowe porażenie dziecięce.

Dzięki ciężkiej i intensywnej pracy rodziców i rehabilitantów Kuba miał przez jakiś czas przywilej chodzenia…. Niestety jak to bywa z przywilejami nie są dane na zawsze. Obecnie Kuba musi poruszać się na wózku – szybki wzrost związany z wiekiem dojrzewania spowodował, że chłopiec nie jest w stanie utrzymać się na nogach. Pomóc mogą jedynie drogie, specjalistyczne ortezy i długotrwała rehabilitacja.

Wierzymy, iż nasza akcja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Na czym polega nasza akcja?

Otóż nasi Maratończycy biegną w Maratonie Warszawskim 42km195m. Każdy z Państwa może „kupić” dowolną ilość metrów biegu Sebastiana i Stanisława.

To nic trudnego – wystarczy wpłacić dowolną kwotę na Konto Fundacji Dietering
ING BANK ŚLĄSKI 19 1050 1722 1000 0090 3192 6554
Z dopiskiem:
METR ZA ZŁOTÓWKĘ – DLA JAKUBA BADOWSKIEGO
Lub
METR ZA ZŁOTÓWKĘ – DLA JAKUBA JĘDRZEJEWSKIEGO

Akcję można również wesprzeć przez portal Zrzutka.pl
Jakub Badowski:
https://zrzutka.pl/ponad-ograniczenia-pomozmy-razem-kubie

Jakub Jędrzejewski:
https://zrzutka.pl/razem-mozemy-wszystko-dla-kuby

Pokażmy, że nasi Mali Wielcy Bohaterowie nie są sami w tej nierównej, niesprawiedliwej walce…. Pokażmy im nasze wsparcie…. A nasi Maratończycy niech biegają cały rok!!!

Fundacja Dietering – Pomagamy Z Pasją

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account