lustra ewazylinska06

„Lustra – portret matki i córki” – wernisaż wystawy Ewy Żylińskiej który odbedzie się 2 czerwca 2016 roku o godzinie 18:00 w Milionova Fabryka Designu ul.Piotrkowska 276  Wystawa objęta jest patronatem medialnym BE-ART exclusive.

 


Projekt cyklu portretów zatytułowany „LUSTRA – portret matki i córki” już dawno chodził mi po głowie. Może to, że niedawno sama zostałam matką a przecież jestem też czyjąś córką, dał mi impuls do przedstawienia fotograficznej relacji między tak bliskimi sobie kobietami. Na co dzień zabiegane, zajęte nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy do siebie podobne i jak potrzebujemy wzajemnej bliskości. Aparat fotograficzny uchwycił nie tylko podobieństwo fizyczne ale też to wewnętrzne, przedstawione w takich samych gestach, spojrzeniu, uśmiechu. Oszczędność i prostota, którą zastosowałam była zamierzona, ponieważ nie kolor czy faktura tła była najważniejsza w trakcie powstawania portretów ale właśnie wzajemna bliskość, relacje międzypokoleniowe, podobieństwo i autentyczna czułość, którą tylko kobiety potrafią okazać sobie nawzajem. Praca nad tym projektem dała mi wiele satysfakcji zarówno zawodowej ale przede wszystkim osobistej. Otworzyła mi oczy na to, że prawdziwą urodę człowieka widać poprzez miłość jaką się otacza. Mam nadzieję, że projekt ten nie jest dziełem ukończonym ale nadal trwa i trwać będzie tak długo, jak długo istnieć będą na świecie matki i córki. – Ewa Żylińska.


lustra ewazylinska06 lustra ewazylinska15

lustra ewazylinska19 lustra ewazylinska28

lustra ewazylinska11 lustra ewazylinska83

lustra ewazylinska57 lustra ewazylinska59

 

  

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę „LUSTRA – portret matki i córki”

2 czerwca 2016 roku godzina 18:00 Milionova Fabryka Designu ul.Piotrkowska 276

(wjazd ul. Milionowa 2)
Kurator wystawy: Małgorzata Bajur
adres wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/1707748789491731/

 

Lustra plakat patronat BE-ART

 

Kilka słów o autorce:
Ewa Żylińska urodzona w Łodzi w 1983 roku, pierwsze kroki w fotografii stawiała jako mała dziewczynka fotografując po omacku swoją pierwszą Zorką, jednak pasję fotograficzną wyparła miłość do koni i na wiele lat aparat wylądował na półce ustępując im miejsca. Po aparat sięgnęła dość świadomie, gdy poznała swojego przyszłego męża Marka, z którym do dziś dzielą wspólną pasję. Studiuje fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, publikacje w polskiej i zagranicznej prasie, okładki książek, a także sukcesy w konkursach fotograficznych. Uwielbia portrety i to one dominują w jej portfolio.

• www.evazylinska.com
https://www.facebook.com/EwaZylinskaPhotography/

Zapraszamy !

BE-ART exclusive

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account