Crossmedialna wystawa prac Tomasza Kuczyńskiego oraz Słuchaczy Warszawskiej Szkoły Reklamy

 

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na crossmedialną wystawę pt. „Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa”, której wernisaż odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 r. o godzinie 19:00 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Najnowsza ekspozycja obejmie cykl pionowych panoram warszawskich budynków pt. W pionie… i trochę inaczej – autorstwa tegorocznego „Mistrza” – wykładowcy WSR – Tomasza Kuczyńskiego, oraz zbiór prac słuchaczy i studentów WSR.

Odwiedzający wystawę mogą się spodziewać potężnych wrażeń artystycznych – ekspozycja będzie skupiać wiele różnych dyscyplin sztuki: od malarstwa i grafiki poprzez digital paiting, fotografię artystyczną i beauty aż po film i animację. Nie zabraknie prac ściśle związanych ze sztuką użytkową i branżą reklamową – projektów aplikacji mobilnych, tradycyjnych komunikatów prasowych, czy propozycji projektów graficznych dla znanych marek.

Tegoroczny Mistrz – Tomasz Kuczyński (Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Dziennego Studium Dziennikarstwa, a od 30 lat czynny fotograf specjalizujący się w fotografowaniu architektury, wnętrz i wykonywaniu panoram) zaprezentuje cykl tworzonych na przestrzeni ponad dwóch lat pionowych panoram warszawskich budynków. Jak mówi autor: „budynki są jak modelki, mają swoje kreacje czy też kostiumy w postaci elewacji, a czasami ciekawe dodatki z gzymsów czy szkła i rzeźby, dodają uroku „długonogiemu” budynkowi.”.

Odwiedzający wystawę zobaczą m.in. ciekawe ujęcie pływającej elewacji z luster na ulicy Chmielnej 25 w Warszawie, surowe kratownice z budynku Prosta Tower, czy fantazyjny kadr z Warsaw Spire. Zdjęcia wykonywano za pomocą cyfrowej lustrzanki średnio formatowej Pentax 645D i 645Z. Następnie przy użyciu programów graficznych łączono je w panoramy. Warto zaznaczyć, iż wydruki przedstawiają się imponująco – nie tylko ze względu na jakość materiałów fotograficznych firmy Epson, ale na duży format prezentowanych fotografii, bo aż – 170cm x60 cm.

 

Wokół wyjątku, który stanowi cykl „W pionie… i trochę inaczej” tradycyjnie skupiono wybrane prace Słuchaczy i Studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy ze wszystkich specjalizacji (Animacji, Fotografii artystycznej i reklamowej, Multimediów, Produkcji i realizacji filmowej i telewizyjnej, Projektowania graficznego, Realizacji intermedialnych, Strategii reklamy i public relations, Wizażu i charakteryzacji).

Odwiedzającym często trudno uwierzyć, że prezentowane projekty są dziełem młodych, uczących się jeszcze osób. Świeże spojrzenie na zagadnienia związane z projektowaniem, nietuzinkowe pomysły oraz eksperymenty z łączeniem różnych dziedzin i niczym nieskrępowana wyobraźnia owocują powstaniem świetnych dzieł – które dzięki ekspozycjom organizowanym przez WSR bywają zalążkiem do nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych.

Ekspozycja z wielu względów będzie osadzona w stolicy. Ursynowska szkoła, fotografie różnych stołecznych budynków i praska Mała Warszawa połączą oba brzegi Wisły i stworzą niepowtarzalny klimat. Nawiązanie do nowoczesnej architektury w pracach Tomasza Kuczyńskiego w połączeniu z industrialnym charakterem wnętrz Małej Warszawy pozwoli odwiedzającym wczuć się w rytm miasta i zrozumieć część jego wyjątkowej historii. Warto zaznaczyć, że wystawa „Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa” zainauguruje nowy rozdział w życiu Małej Warszawy, która tym wydarzeniem otworzy się na działalność wystawienniczą oraz indywidualnych gości – zwiedzających, artystów, miłośników kultury, sztuki, muzyki oraz kulinariów.

Wystawę można odwiedzać do 6 lipca. Odwiedzających zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 18:00 oraz w sobotę od 14:00 do 20:00. Niedzielę polecamy spędzić na łonie natury 😉

Sponsorzy wystawy „Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa”: Pentax, Carolina Car Company S.J., Epson

Oficjalny Partner: Mała Warszawa

Organizatorzy: Warszawska Szkoła Reklamy, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCh, Slow Art

 

Kontakt dla mediów:

Anita Kot

Tel. 501 550 862, e-mail: kot.anita@wp.pl

 

Warszawska Szkoła Reklamy
Ul. Szolc-Rogozińskiego 3
02-777 Warszawa
Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account