W poniedziałkowy wieczór 9 maja 2016r. w Warszawie, podczas wernisażu otwierającego wystawę  „Niewinne oblicza grzechu.”  królowały Anielice i Diablice – Sylwii Lenart Kalinowskiej !

 

 

 

Kim są Anielice i Diablice ?

To postaci i portrety przepięknych kobiet, ekspresyjne i rozemocjonowane, ale jednocześnie wyrażające te uczucia bardzo subtelnie i dyskretnie. To dzieła pełne symboliki, ornamentyki z motywami flory i fauny. Artystka na co dzień mieszka i tworzy wśród romantycznych łąk i pagórków Janowa Podlaskiego. Stąd ten romantyzm w jej obrazach, w których zresztą na pierwszy rzut oka widać więcej niewinności niż tytułowego grzechu.

 

 

wernisaż BE-ART i KIE 6  SylwiaK wernisaz be-art 15

foto: Rafał Korzeniewski

 

 

Sylwia Lenart Kalinowska i Lidia Bąk  sylwia2 web

foto: Zuzanna Konarska

 

Moje obrazy dalekie są od wulgarności, ale przesączone są liryzmem, niedopowiedzeniem. To chciałam przekazać i mam nadzieję, że to też dostrzegą odbiorcy mojej sztuki. Moje obrazy odchodzą od palety pastelowej, bardziej nasączone symboliką, kolorem, który również wyraża emocje. Pełno jest motyli, ryb, które oznaczają zmysłowość, pełno jest motywów kwiatowych. Secesja jest moim ulubionym stylem, lubię taką ornamentykę i świat widoczny przez jakiś pryzmat. Chciałam pokazać piękno kobiece, bo to mogę zrobić jako artystka. Wyrażać siebie na obrazach, swoje emocje, swoje przeżycia. Kobieta z natury jest symbolem piękna, a piękna kobieta symbolem grzechu. Gdyby nie grzech pierworodny nie byłoby nas jako gatunku. Na moich obrazach, grzech jest ukazany w metaforycznie niewinny sposób. – mówi Sylwia Lenart Kalinowska w jednym z wywiadów.

 

 

sylwia lenart kalinowska be-art

foto: Zuzanna Konarska

 

Lidia Bąk, kuratorka wystawy i właścicielka galerii BE-ART exclusive uważa, że obrazy Kalinowskiej są wyjątkowe i niepowtarzalne. Z reguły wielkoformatowe płótna, ale także kobiece postaci, wmalowane niejako w stare deski nie pozwalają przejść obok nich obojętnie. Przewiduje ona, iż twórczość Sylwii Kalinowskiej, będzie z roku na rok zyskiwać na wartości, stając się cennym nabytkiem, inwestycją w sztukę oraz doskonałą lokatą kapitału.

 

 

Sylwia Kalinowska i Lidia Bąk

 Sylwia Lenart Kalinowska – autorka prac i Lidia Bąk – kurator wystawy

foto: Zuzanna Konarska

 

 

Wystawa została organizowana dzięki staraniom galerii BE-ART exclusive oraz Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej. Współpraca organizatorów oraz wsparcie wszystkich patronów medialnych, przyczyniło sie do tego, iż liczba przybyłych na wernisaż gości była wyjątkowo duża.

 

 

 

SylwiaK wernisaz be-art 16

Organizatorzy i patroni medialni wystawy – foto: Rafał Korzeniewski

 

 

Choć to pierwsza indywidualna wystawa Sylwii Kalinowskiej w Warszawie, na wernisaż przyszło grubo ponad setka miłośników jej twórczości. Wszyscy napawali oczy pięknem obrazów Sylwii Lenart Kalinowskiej a obcowanie z jej pracami umilał przybyłym, koncert zespołu The Mark Shepherd Swing Trio w składzie: Mark Shepherd, Jarosław Małys i Wojciech Zalewski.

 

 Mark Shepherd be-art Wojciech Zalewski be-art Jarosław Małys be-art

SylwiaK wernisaz be-art 21

 

SylwiaK wernisaz be-art 14

 

SylwiaK wernisaz be-art 23

foto: Rafał Korzeniewski

 

 

Na wernisażu pojawili się nie tylko przyjaciele i znajomi artystki ale także przedstawiciele sztuki, biznesu, producenci filmowi, reżyserzy, gwiazdy sceny i estrady oraz koneserzy sztuki których przyciągnęła na nasz wernisaż , chęć poznania niezwykle nowatorskiej techniki twórczej, charakterystycznej dla naszej artystki. Prezentacja piękna i tajemniczości kobiecej duszy na płótnie i na deskach, zyskała tego wieczora jeszcze większe grono sympatyków !

 

 

sylwia19 web

 

sylwia20 web

 

sylwia16 web

foto: Zuzanna Konarska

 

Wystawa, którą otworzyliśmy 9 maja, ma charakter sprzedażowy i trwać będzie do 11 czerwca 2016 w dolnym hallu, siedziby Krajowej Izby Gospodarczej ul. Trębacka 4 w Warszawie.

 

 

SylwiaK wernisaz be-art 1

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ I DO ZAKUPU PRAC !

Lidia Bąk i Sylwia Lenart Kalinowska

 

Proces zakupu tych wyjątkowych prac jest już rozpoczęty !

Kontakt: biuro@be-art.pl

foto: Rafał Korzeniewski

foto: Jerzy Polański

foto: Zuzanna Konarska / www.pisaneswiatlem.pl

 BE-ART exclusive

 

 

 

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account