Waldemar Borowski należy do twórców młodego pokolenia, który już na początku swojej samodzielnej drogi artystycznej zainteresował się ezoteryką. Propaguje ona, inne postrzeganie rzeczywistości, rozwój duchowy, porusza tematy odrzucane przez oficjalną naukę.

Obrazy Waldka Borowskiego wyrastają z wewnętrznego przekonania, że posługując się tylko jedną techniką straciłby siłę i swobodę przekazu. Tworzone przez niego obrazy wyłaniają się z nierealnego świata i wyobraźni ich twórcy. Istotnym warunkiem do wyrażenia złożonych treści jest utrzymanie ścisłego związku pomiędzy światem zmysłów a światem myśli.

borowski waldmar patronat medialny be-art 1

Waldemar Borowski to artysta urodzony w 1979 r. w Warszawie. Jego sztuka nie odzwierciedla świata, bo tylko wszechświat może odzwierciedlić jego sztukę. Mamy tu do czynienia z odkrywaniem nieznanego świata. Malowane głównie akrylami obrazy wypełniają starożytne przekazy, odwołania do wielu kultur, przede wszystkim Ameryki prekolumbijskiej oraz do filozofii wschodu. Każde dzieło ma w sobie istotny przekaz, do którego klucz znajdować się może w mitologii, astrologii czy alegorii. Z fotograficzną dokładnością odwzorowuje postacie obcych przybyszy, lub też zupełnie skrótowo zarysowuje sylwetki raz rozpoznawalne, czasem trudne do identyfikacji, umieszczając je w gęstej od symboli acz trudnej do określenia przestrzeni, jednak rozrastającej się w jego twórczości.

borowski waldmar patronat medialny be-art 3

borowski waldmar patronat medialny be-art 5

 

Artysta równieswobodnie posługuje się konwencjami nowoczesnej sztuki. Chętnie sięga do estetyki pop art, new age, nowej figuracji a nawet komiksu. Ma na koncie wystawy indywidualne w Warszawie oraz zbiorowe w Polsce, Belgii, Szkocji i we Włoszech. Zdobył nagrodę Włoskiej Telewizji ARTE 24 w Międzynarodowym Konkursie Malarstwa i Grafiki „Natale di Roma” (2011).

Współpracuje z wydawnictwem „Nieznany Świat”. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie „The Pharmacratic Inquisition” (2007, USA). Dzieła artysty znajdują się w polskim parlamencie i w kolekcjach znanych muzyków- m.in. jazzmana Andrzeja Jagodzińskiego.

 

BE-ART exclusive – patron medialny wydarzenia, serdecznie zaprasza na

wernisaż i wystawę prac Waldemara Borowskiego!

 be-art  patronat 1

BE-ART exclusive

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account