Mark Sheperd profilMark Shepherd urodził się w 1963 roku, jako syn inżyniera, organisty oraz artystki-malarki, przedszkolnej menedżerki i kardiograf. W 1984 roku porzucił studia medyczne aby zostać muzykiem jazzowym. Jego rodzice byli bardzo podekscytowani tą decyzją… W tym samym czasie kiedy grał i śpiewał utwory wczesnego jazzu, lubił też zjeść i płacić swoje rachunki. Dlatego obok muzyki, pracował również w wielu innych dziedzinach. W dziedzinie bezpieczeństwa elektronicznego, rekrutacji, tańca, inżynierii petrochemicznej, reklamy i edukacji. Kontrolował zawory ze stali egzotycznej w Szwajcarii, grał pantomimę w Yorkshire, wydobywał kryształy w Derbyshire, opracował metody szkoleń biznesowych dla osób niewidomych w Leicestershire, występował w filmach i reklamach w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Rozbił kilka motocykli w Walii, patrzył na wysychające farby w Scunthorpe. Ma czarny pas w Aikido. Jako muzyk współpracował z teatrem, komponując utwory do spektakli. Występował wykonując różne gatunki muzyki, ale jego pierwszą miłością pozostała Złota Era Jazzu, kiedy to świat tańczył do Armstrong’a, Ellington’a, Waller’a i Fitzgerald.

Do Polski przyjechał we wrześniu 2007 i nie zanosiło się na to, że ją opuści… W Polsce występował z takimi artystami jak: Janusz Muniak, Stanisław Sojka, Wojtek Karolak, Janusz ‚Baluza’ Kozłowski, Paweł Tartanus Mietek Mazur, Zbigniew Konopczyński, Wojtek Kamiński i innymi wybitnymi muzykami. Kilka lat temu, stworzył swój własny zespół „The Mark Shepherd Swing Quartet”, który występował na różnych scenach kulturalnych i wielu festiwalach, w tym „Złota Tarka” w Iławie. Pod koniec 2016 roku dołączył do najstarszego zespołu jazzowego w Polsce, „The Old Timers”, gdzie gra na trąbce i czasami śpiewa. Równocześnie z życiem muzycznym, zajmuje się nauczaniem umiejętności autoprezentacji, jako trener biznesowy. Jest żonaty z Geniuszką i mieszka w Warszawie

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account