zbigniew-bohomolec-2Zbigniew Bohomolec – artysta malarz, ilustrator, poeta i prozaik, autor audycji „Słowem Malowane” którą prowadzi w rozgłośni Radia Wnet. Jest autorem wielu prac które znajdują się obecnie w zbiorach kolekcjonerów nie tylko w Europie ale także w Stanach Zjednoczonych oraz w Rosji.

„Wiek swój pozostawię dla siebie:))))) Malarstwa najpierw uczyłem się u mojej mamy Aleksandry Bohomolec. Gdy mój warsztat malarski zyskał, podjąłem u Szczecińskich malarzy – Niewisiewicza, Eysmonda, a następnie u samego Franciszka Starowieyskiego. Po zakończeniu indywidualnego toku nauczania, rozpocząłem naukę na UMK-TORUŃ, w latach 1985-87, w pracowni Marii Zuzerskiej . Niestety ze względu na pogarszający się wzrok musiałem opuścić mury uczelni. W latach 90 wyjechałem do Arhus (Dania) tam też malowałem,  a także spotkałem się z Królową Małgorzatą II, gdzie zostałem zaproszony na audiencję do Pałacu Letniego w Arhus. Podczas spotkania rozmawialiśmy o sztuce, gdyż Małgorzata II jest wielką jej propagatorką.”

W 2006 roku przyjechałem do Warszawy, gdzie podjąłem pracę w restauracji U Kucharzy, w hotelu Europejskim, a następnie otworzyłem swoją pracownię malarską, w tym że hotelu pod pokojem 227. Przed wyjazdem do Torunia miałem, w Warszawie wernisaż, w galerii Sztuka dla Sztuki – temat wystawy Mistrz i Małgorzata. Obecnie mieszkam w Toruniu gdzie przygotowuję  prace pod tytułem „Pieśń nad pieśniami” do wystawy która ma się odbyć w maju 2017 r.

Redakcja

Redakcja

be-art.pl Portal z Kulturą.
Informacje z kraju i ze świata - Wywiady - Felietony - Zapowiedzi wydarzeń artystycznych - Relacje z wernisaży - Projekty artystyczne -Patronaty medialne - Reklama - Prezentacja i sprzedaż sztuki.
Redakcja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account