„Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…?” – projekt fotograficzno-reporterski prezentujący portrety mieszkańców Warszawy i miejsc, z którymi łączą ich wspomnienia.

„Co nam zostało z tych lat miłości pierwszej…?” to próba zilustrowania wspomnień mieszkańców Śródmieścia Warszawy związanych z miejscami, które mają dla nich sentymentalną wartość.

Projekt nawiązuje do tytułu piosenki Mieczysława Fogga, najbardziej znanego warszawskiego piosenkarza okresu międzywojnia i po II wojnie światowej. Mieszkańcy Śródmieścia opowiadają o tych miejscach dzielnicy, z którymi są emocjonalnie związani, a których być może nie ma w przewodnikach. Dzięki  nim poznajemy magiczne podwórka, kawiarnie, skwery, kamienice… Miejsca ciepłe i nostalgiczne, do których można uciec z biur. Oto początek śródmiejskiego banku fotopamięci.

Część pierwsza projektu, 2013 r. – inicjatywa organizowana w ramach konkursu „Bank Pomysłów w DKŚ”. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013.

Część druga projektu, 2015 r. – inicjatywa organizowana we współpracy z DKŚ.

Justyna Radzymińska - autorka projektu; portrety
Magdalena Gajda - teksty
Sławomir Haratym - miejsca
Justyna Radzymińska

Justyna Radzymińska

Justyna Radzymińska – absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie; laureatka nagród m.in. Grand Prix w ogólnopolskim konkursie fotograficznym w kategorii „Człowiek” w 2009 r.oraz I miejsca w ogólnopolskim konkursie fotograficznym w kategorii „Człowiek” w 2010 r. i w 2012 r.
Czytaj więcej ...
Justyna Radzymińska

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account