Robert World, uznany jest za jednego z najwybitniejszych polskich kubistów młodego pokolenia. Malarz, aktor, producent filmowy i telewizyjny, designer, podróżnik, poeta. Jakie jeszcze talenty odkryje przed nami ten młody człowiek ?

 

 

Robert World studiował malarstwo na Akademii Jana Długosza w Częstochowie oraz aktorstwo w Wyższej Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest autorem tomiku poezji pt. „Serce”.  Charakterystyczną formą, która wyróżnia prace Roberta World spośród wielu innych dzieł współczesnych artystów, są kolorowe trójkąty, które pojawiły się w jego życiu już 10 lat temu – kiedy powstała pierwsza wariacja przypominająca kolorowe formy. To waśnie za ich pomocą, artysta przedstawia nam swój własny świat i dzieli się nim, jego pięknem i różnorodnością.  To co się może wydawać niemożliwym – u Roberta Word, staje się realne.  Za pomocą trójkątów przedstawia on nie tylko portrety, krajobrazy, znane miejsca czy sceny, ale także emocje i relacje międzyludzkie.

 

Robert World Edki Robert World Sex On Fire

Robert World San Francisco Robert World Green Love Robert World Santorini

 

Robert  World, w rozmowie na temat swojej twórczości, mówi :

„Artystą się nie jest, artystą się bywa. Czasami uda się stworzyć coś czym zachwycają się tłumy … Kiedy namalowałem obraz „Matki Boskiej Garażowej”, gdzie w tle widniały kolorowe trójkąty na garażu, następnego dnia ukazały sie artykuły w większości gazet ogólnopolskich, a po tym jak ukazały się artykuły, przyjechały do mnie wozy telewizyjne z czołowych stacji w kraju. Na forach aż tętniło od komentarzy. Ludzi poruszyło to co zrobiłem. W świecie artystycznym i show biznesie, całe życie to proces twórczy. Jest to jak każda inna praca, tylko ta, jest bardzo zwariowana i nigdy nie pewna. Drzemie we mnie – a raczej rozpala od wewnątrz, specyficzna chęć wyrażania się, poprzez różne formy wyrazu. Moją wersją świata jaki chcę przekazać innym,  jest Świat kolorowych trójkątów.”

 

Jego wujek znany holenderski artysta John Bolsius, oznaczony przez królową za działania artystyczne,  mawiał mu iż: „aby żyć godnie – twórca musi w 40% myśleć o tym jak odbiorą go inni”. Robert World jak sam mówi, nigdy nie umiał myśleć tymi kategoriami, może dlatego czasami ciężko dopasować mu się do tego Świata. Choć zawsze dba o styl, klasę i ludzi którymi się otacza, to rdzeń jego pracy  twórczej który z niego wypływa pozostaje nieskazitelnie czysty, nieskażony pieniądzem czy zdaniem innych. Dlatego historia, którą tworzy od środka ma prawdziwa energię, która daje mu siłę i nadaje sens.

 

To, co Robert World uważa za najważniejsze to – człowiek i miłość.

 Robert World Lidia Bak

 

 

Prace i talent Roberta World, zostały docenione przez wielu znawców i krytyków sztuki współczesnej. Na przełomie kilku ostatnich lat odbyło się wiele wystaw jego prac zarówno w kraju jak i poza granicami. Robert World w 2014 r. reprezentował nasz kraj podczas Dumbo Arts Festival w Nowym Yorku, gdzie wystawa była organizowana za pośrednictwem polskiego Konsulatu. Można było tam oglądać prace najlepszych światowych artystów. Praca która wzbudziła największe zainteresowanie to „Afganka” Roberta World.

 

 

robert world afganka

 

W styczniu 2015 roku, odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, w trakcie której przeprowadzono aukcje dzieł sztuki, z której dochód został przekazany na cele charytatywne. Wśród licytowanych obrazów znalazła się także  praca Roberta World zatytułowana „SERAFINA – Miss Egzotica”. To właśnie ona podczas trwającej aukcji, była najbardziej emocjonalnie licytowana i uzyskała najwyższą cenę !

 

 

robert world serafina obraz

 

Prace tego artysty, znajdują się w kolekcjach na całym świecie: w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Kanadzie, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Holandii, Anglii, Irlandii.

We wrześniu 2016 roku odbyło się w Norwegii, w miejscowości Voss, oficjalne otwarcie Muzeum Kolorowych Trójkątów, gdzie można podziwiać nie tylko obrazy naszego artysty, ale także inne produkty, które ozdobione są kolorowymi trójkątami Roberta World.

 

Robert World muzeum

 

Ten wszechstronnie uzdolniony artysta i biznesmen, mówi, że tworzy swoją własną Krainę Kolorowych Trójkątów. Pracuje również nad wypuszczeniem w świat ekskluzywnych produktów sygnowanych jego imieniem i nazwiskiem. Najwyższej jakości serie produktów dla najbardziej wymagającego klienta, doceniającego indywidualność, styl i pochodzenie  oraz „art in life”.  Artysta zaprasza do współpracy dobrych przedsiębiorców, podwykonawców, którzy chcą zaangażować się w tworzenie ekskluzywnej marki – Robert World – która wyrosła z serca, pasji i wytrwałości. Wizja produktów jest bardzo szeroka, znajdują się wśród nich np.: damskie unikatowe obuwie z nadanym numerem oraz certyfikatem – edycja limitowana, perfumy, i inne.

 

 

Robert World samochod

 Robert World Colored Head robert world buty 1 robert world gitara

Robert World samochod.3

 

Artysta maluje coraz mniej na płótnie – jednak twierdzi, że nigdy, do końca życia, nie przestanie tego robić. Chciałby aby płócien było mniej, a treść płynęła na nie prosto z wnętrza, z serca. W chwili obecnej istnieje, możliwość nabycia limitowanej liczby płócien tego artysty, które stanowią doskonała inwestycje i niezwykłą okazję dla koneserów i znawców sztuki współczesnej. Robert World, stara się przeszczepiać swój dorobek artystyczny na różne pola. Na indywidualne zamówienie klientów, swoimi trójkątami pokrył już, gitary, motocykle czy nawet swój samochód którym jeździ w swoim autorskim programie telewizyjnym.

Robert World dużo podróżował, poznając ludzi i miejsca. Jednak to chęć oderwania się od rzeczywistości, tego co nas otacza i poszukiwania pasji w życiu zainspirowało go do stworzenia i wyprodukowania, programu telewizyjnego o sztuce podróżach i pasji. Program ten zatytułowany „Z pracowni w Świat.”, już niebawem, bo w 2017r. wejdzie na nasze ekrany.

 

Robert World produkcja Art Robert World LB 11

 

Wszechstronny talent tego młodego człowieka, pozwala nam z szacunkiem i nadzieją patrzeć w przyszłości polskiej sztuki współczesnej i innych form wyrazu artystycznego. Już dzisiaj możesz stać się właścicielem prac Roberta World. Każdego kto pragnie posiąść prace tego rokującego młodego artysty, zapraszamy na stronę autorską www.robert-world.com  oraz do kontaktu z personal menager.

 

 

Lidia Bąk / personal manager
mail: lidiabak@robert-world.com

Lidia Bąk

Lidia Bąk

Założycielka portali promujących sztukę i artystów, obejmujących patronatem medialnym wydarzenia artystyczne i kulturalno-oświatowe.Od stycznia 2017r. – redaktor naczelna portalu be-art.pl

Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,zdobywając tytuł mgr ekonomii na kierunku „Organizacja i Zarządzanie”. Stypendystka rządu francuskiego – Ecole Supérieures de Commerce et d’Entreprise a Poitiers., wiecej...
Lidia Bąk

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account