Przed nami wyjątkowe, coroczne, oczekiwane spotkanie ze sztuką, na które ponad 50 twórców nieodpłatnie przekazało swoje dzieła na XVII Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”. Aukcja odbędzie się 25 listopada o godz. 19.00 bez udziału publiczności z uwagi na sytuację związaną epidemią COVID19. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na terapię osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.

 

Artyści, którzy wspierają XVII Aukcję: Natasha Bakovic, Karol Bąk, Dorota Buczkowska, Anastazja Burko-Dziemidziuk,Jolanta, Caban, Izabela Chamczyk, Zbigniew Czop (dar Galerii Artemis w Krakowie), Małgorzata Dawidiuk , Paweł Dąbrowski, Jerzy Dmitruk Magdalena Dobrucka, Mariusz DydoJoanna Gleich , Łukasz Huculak, Majid Jammoul, Łukasz Jankiewicz, Karolina Jarosławska, Michał Jędrczak, Jolanta Johnsson, Andrzej Kalina, Sylwia Kalinowska, Magdalena Karwowska, Tomek Kawiak, Grażyna Kilanowicz-Barecka, Anna Kłos, Dominika Korzeniowska, Anna Lewińska, Jacek Lipowczan, Krzysztof Łozowski, Daria Malicka, Franciszek Maśluszczak, Dariusz Miliński, Joanna Mrozowska, Teresa Murak, Anna Nosowicz Ruiz, Witold Ogórkiewicz, Jan Pamuła, Antoni Janusz Pastwa, Jan Kanty Pawluśkiewicz (dar Galerii Autorskiej Żel-Art Jana Kantego Pawluśkiewicz), Maggie Piu, Kamila Płoskoń-Golec , Artur Przebindowski, Wiesław Rosocha (dar Galerii Włodka Orła w Warszawie) Marek Rużyk, Andrzej Rysiński, Grzegorz Skrzypek, Laura Stocco (dar Galerii Artemis w Karkowie),  Dariusz Ślusarski, Stanisław Tomalak, Michał Warecki Joanna Wiszniewska-Domańska Kamila Wojciechowicz-Krauze, Dominik Woźniak, Mag Woźniak Ewa Zawadzka Artur Zienko i Andrzej Żurek.

Zebrane prace są darem serca i aktem wielkiej szczodrości wspaniałych i cenionych artystów mieszkających w Polsce i za granicą. Plakat aukcji został zaprojektowany przez Andrzeja Pągowskiego, Przyjaciela Fundacji, który od lat wspiera Aukcje „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” i Fundację.

Przeznaczone na charytatywną licytację prace – obrazy, rzeźby oraz grafiki – będzie można oglądać na wirtualnej wystawie na portalu Kunstmatrix  oraz w katalogu aukcyjnym na stronie Fundacji http://www.ogrodnadziei.org.pl/aukcja-charytatywna/ i na stronie https://onebid.pl/pl/auction/-/1731

To niezwykłe wydarzenie, od lat łączy ludzi dobrej woli z wielu różnych środowisk, w tym także znamienite instytucje kultury. Środowisko twórcze jest niezwykle hojne, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Żyjemy w czasie głębokiej systemowej transformacji, która jak nigdy dotąd dotyczy całej Ziemi i dotyka każdego z nas. Wszyscy jesteśmy częścią większej całości i każdy z nas ma swój wkład w to, w jakim społeczeństwie żyjemy i jakie wartości nie tylko głosimy, ale realizujemy w codziennym życiu. To jest miarą naszego człowieczeństwa, co właśnie teraz możemy odczuć bardzo wyraźnie. To my współtworzymy naszą rzeczywistość. Jestem niezwykle poruszona widząc, jak przez wszystkie te lata tak wiele osób z różnych środowisk otwiera swoje serca, by wspólnie kreować dobro. Głęboko wierzę, że obecny czas, jak każdy kryzys, kryje w sobie szansę, ma ogromną moc, a wybory, jakich teraz dokonujemy są znaczące. ” – podkreśla Monika Anna Popowicz, prezes organizującej aukcję Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowane są od 2007 roku. Projekt ten wsparło dotąd około trzystu znanych, jak również początkujących artystów, w gronie wspierających: Stanisław Baj, Wojciech Ćwiertniewicz, Jan Dobkowski, Ryszard Grzyb, Rafał Olbiński, Urszula Wilk, Olga Wolniak oraz wielu innych.

***

Bieżące informacje o aukcji:

https://www.facebook.com/ZiarnoSztukiOgrodNadziei

http://www.ogrodnadziei.org.pl/aukcja-charytatywna/

Kunstmatrix – wystawa wirtualna:

https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/3039494/xvii-aukcja-charytatywna-%E2%80%9Eziarno-sztuki-%E2%80%94-ogr%C3%B3d-nadziei%E2%80%9D

Katalog aukcyjny:

http://www.ogrodnadziei.org.pl/download/aukcja/Katalog-XVII-Aukcji-Ogrod-Nadziei.pdf

***

Jak wziąć udział w aukcji?

– telefonicznie – zlecenia przyjmuje Oksana Bagriy: tel. 500 777 240, e-mail: zgloszenia.aukcja@wp.pl

– online – za pomocą serwisu OneBid.pl: https://onebid.pl/pl/auction/-/1731

O organizatorze:

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” działa od 2004 r. i jest organizacją pożytku publicznego. Jej głównym celem jest udzielanie wsparcia i pomocy, w szczególności psychologicznej, osobom chorym na nowotwory oraz ich bliskim.

Fundacja opracowała i realizuje Integralny Program Zdrowienia, obejmujący psychoedukację i psychoterapię w oparciu o Terapię Simontonowską, terapię tańcem i ruchem, jogę śmiechu i jogę relaksacyjną, warsztaty antystresowe, zdrowego gotowania i umiejętności społecznych oraz treningi Mindfulness. Ten holistyczny program daje możliwość diagnostyki emocjonalnych przyczyn chorób oraz wsparcia terapii onkologicznej. Chorzy i ich  bliscy mogą także korzystać ze spotkań z innymi w grupie wsparcia.

Od 2007 roku Fundacja organizuje aukcje charytatywne we współpracy z czołowymi polskimi artystami – malarzami, grafikami, fotografikami, rzeźbiarzami. Do tej pory  zaangażowało się w niespełna trzystu twórców.

Założycielką i prezes Fundacji jest Monika Anna Popowicz – psychoonkolog, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i Terapii Simontonowskiej, nauczycielka jogi i medytacji, trenerka, coach, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account