maggie piu

Grafika i malarstwo tej artystki, mieszczące się w secesyjnej estetyce, jest połączeniem wizji kobiety ‘art nouveau’ ze surrealistyczną wizją kobiecego ciała. Obrazy te, charakteryzują się bogatą ornamentyką i precyzją detalu. O kim mowa ?

MAGGIE PIU – prywatnie Małgorzata Bieniek Strączek, architekt, malarka, ilustratorka, dziennikarka ( jej cykl artykułów „szminką i cieniem – czyli o artystach mniej znanych” ukazywały się cyklicznie w 2012/13 roku w krakowskim Lounge magazyn). Z wykształcenia architekt, przez 10 lat prowadziła autorską pracownię wnętrzarską  Archiperfekta. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami (ma w dorobku ponad 40 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych : Kraków, Warszawa , Londyn, Katowice, Lwów, Wrocław i inne).

Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej niż się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował ornamenty i freski w wielu kościołach takich jak Katedra Ormiańska we Lwowie czy Kaplica Herbów we Wiedniu.

Ceniony polski rysownik i znawca sztuki, Ś.P. profesor Wiktor Zin po jednej z obejrzanych wystaw, tak napisał: – Jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy.

divy maggie piu carmen

W 2003 roku była jedną z dwunastu kobiet wybranych z całej Polski w akcji magazynu „Twój Styl” „Ja kobieta – najbardziej kobiece Polki.” Zakwalifikowana jako DAMA XXI wieku, emisariuszka piękna i kultury. Podwójnie wyróżniona przez Dorotę Wróblewską, na FashionWarsawStreet 2009 i Street of design 2011. Laureatka konkursu „fashion komiks 2011” polskiego wydania Glamour. Wyróżniona we włoskim „Vogue” online. Zauważona na łódzkim FashionWeeku przez Lidię Popiel zagościła na stałe ze swoimi obrazami na portalu znanej fotografki na www.finelife.pl Prezentowała swoją sztukę w różnych magazynach m. innymi „Artysta i sztuka”, „Imperium Kobiet”, „Label magazyn.pl”, „Eksmagazyn”, „Doublevision” (Ukraina) i wiele innych. Jej obrazy można oglądać na stałej wystawie w centrum Krakowa w Pasażu 13, w Butiku Louve, a od 1 kwietnia 2015 również w autorskiej Galerii Sztuki w Krakowie na ul. Nadwiślańskiej 11. MAGGIE PIU bierze także, czynny udział w aukcjach charytatywnych, jest szczególnie związana ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły, którego jest członkiem honorowym.

divy maggie piu traviatam

Dzięki staraniom galerii BE-ART exclusive, możemy zaprosić dzisiaj wszystkich warszawskich miłośników i koneserów sztuki, na wernisaż prac tej wyjątkowej artystki z Krakowa. Kontynuacją zblizającego się wernisażu, będzie wystawa sprzedażowa prac MAGGIE PIU trwająca do 23 marca 2016r

W ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej, zaprezentowany zostanie cykl obrazów zatytułowany DIVY. Wernisaż i wystawa będą mieć miejsce, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

zaproszenie na wernisaz DIVY

Wieczór uświetni występ jednej z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia.  Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa Anna Maria Adamiak, dla przybyłych na wernisaż gości, wykona krótki koncert zatytułowany „Vissi d’arte,vissi d’amore…” 

anna maria adamiak

Na każdego kto wraz z nami pragnie przywitać w Warszawie, tą znana i cenioną artystkę z Krakowa, czekają również inne niespodzianki w tym loteria wizytówkowa, oraz słodkości rodem z Armenii, zaoferowane przez firmę A Nouche.

 

WERNISAŻ odbędzie się 16.02.2016r.  godz. 19.00
Miejsce wystawy: Warszawa ul. Trębacka 4
(siedziba Krajowej Izby Gospodarczej)
Czas trwania wystawy: 16 luty – 23 marzec  2016 r.  

 

Zapraszam serdecznie Lidia Bąk / kurator wystawy

 BE-ART exclusive

Lidia Bąk

Lidia Bąk

Założycielka portali promujących sztukę i artystów, obejmujących patronatem medialnym wydarzenia artystyczne i kulturalno-oświatowe.Od stycznia 2017r. – redaktor naczelna portalu be-art.pl

Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,zdobywając tytuł mgr ekonomii na kierunku „Organizacja i Zarządzanie”. Stypendystka rządu francuskiego – Ecole Supérieures de Commerce et d’Entreprise a Poitiers., wiecej...
Lidia Bąk

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account