Marzenia się spełniają…

 

Wiersz Jonasza Kofty, który kiedyś recytowałem, mówi o tym, że aby marzenia się spełniły, trzeba przede wszystkim mieć odwagę, by marzyć, by żyć marzeniami.

O SPATiFie przy Al. Ujazdowskich 45 wiedziałem już będąc w liceum, często przechodziłem obok. To było miejsce magiczne, miejsce gdzie wpadały gwiazdy, żeby się spotkać, porozmawiać, zjeść coś lub po prostu …napić się w swoim towarzystwie. Zdawałem sobie również sprawę, jak trudno tam wejść…

Do wymarzonego SPATiFu i tzw. klubowych obiadów, które dzisiaj tutaj często jadam, doprowadziła mnie moja droga zawodowa. Zaczęło się od  studiów aktorskich, potem radio, gdzie byłem spikerem. Później przyszedł czas na telewizję – Telewizyjny Koncert Życzeń, gdzie miałem wspaniałe partnerki m.in. Edytę Wojtczak, Krystynę Loskę czy Bogumiłę Wander, a potem jeszcze wiele innych programów… No i na końcu losowania Totalizatora Sportowego, które prowadziłem nieprzerwanie przez 23 lata. A teraz „Pogodna prognoza kultury” w programie „Świat się kręci” (TVP 1).
Dzięki swojej pracy i osiągnięciom teraz i ja jestem członkiem ZASP-SPATiF-u. Kiedyś to ja prosiłem o autografy, a obecnie zdarza się, że sam jestem o nie proszony. Czyli marzenia się spełniają… jednak nie można siedzieć z założonymi rękami. Marzeniom trzeba pomóc i wierzyć, że wszystko będzie dobrze…

Ryszard Rembiszewski

Fragment cyklu "Co nam pozostało z tych lat miłości pierwszej ... "

Justyna Radzymińska - autorka projektu; portrety

Magdalena Gajda - teksty

Sławomir Haratym - miejsca
Justyna Radzymińska

Justyna Radzymińska

Justyna Radzymińska – absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie; laureatka nagród m.in. Grand Prix w ogólnopolskim konkursie fotograficznym w kategorii „Człowiek” w 2009 r.oraz I miejsca w ogólnopolskim konkursie fotograficznym w kategorii „Człowiek” w 2010 r. i w 2012 r.
Czytaj więcej ...
Justyna Radzymińska

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account