Sztuka nie powinna być zamknięta w czterech ścianach muzealnych instytucji, to zasada jaką wyznaje malarz Piotr Jargusz. Jego aktywność artystyczną określić można sztuką blisko domu, sztuką w przestrzeni miejskiej, tej najlepiej znanej. Celem twórczości artysty jest rozbudzanie kreatywności jako podstawy do zmian, zmniejszanie dystansu pomiędzy widzem a dziełem, wydobycie pokładów ciekawości pozwalającej poznawać nowe języki, doświadczenia, systemy wartości.

 

 

 

Cykl obrazów ulicznych prof. Piotra Jargusza powstanie zarówno we współpracy z mieszkańcami osiedli jak i prezentowany będzie w przestrzeni miejskiej. Tej codziennej najlepiej znanej. Zarówno historia Łodzi jak i charakter miasta ujęły artystę swoim kobiecym charakterem. Dlatego to właśnie kobietom poświęcił cykl swoich prac.

Cykl 20-25 obrazów prezentowany będzie na słupach ogłoszeniowych obecnych w przestrzeni miejskiej Łodzi. Obrazy oglądać będzie można przez dwa tygodnie poprzedzające Forum Animatorów Kultury. W trakcie Forum odbędą się warsztaty prowadzone przez artystę. Warsztaty plastyczne zaplanowane są na dni: 18 i 19.09.2020.

O Artyście:

Piotr Jargusz – malarz, artysta sztuk wizualnych, profesor zwyczajny. Urodził się i mieszka w Krakowie. Studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach profesorów: Stanisława Rodzińskiego, Zbyluta Grzywacza, Janusza Orbitowskiego, Zbigniewa Grzybowskiego, Włodzimierza Kunza, Stanisława Wejmana. Ukończył Studium Pedagogiczne u prof. Adama Brinckena. Dyrektor Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej – Wydziału Sztuki UP w Krakowie.

Realizuje idee malarstwa w przestrzeni społecznej. Swoje malowane na szarych, pakunkowych papierach obrazy nakleja na słupy ogłoszeniowe. Realizuje projekty animacyjne. Prowadzi między innymi autorską pracownię malarstwa i pracownię projektów w przestrzeni społecznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zrealizował 81 indywidualnych prezentacji malarstwa w kraju i za granicą. Autor tekstów o sztuce. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat Nagrody Ars Quaerendi za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury Małopolski. Członek Stowarzyszenia Otwarta Pracownia. Członek Forum Kraków.

Lokalizacje obejmujące uliczną galerię: 

 1. Wigury 2
 2. Piotrkowska 168
 3. osiedle Manhattan (ul. Piotrkowska/Wigury/Sienkiewicza)
 4. Plac Barlickiego
 5. Lutomierska/Mokra
 6. Wodny Rynek (ul. Nawrot)
 7. Żwirki 1b
 8. Limanowskiego 152 (Mokra)
 9. Limanowskiego 118/120 (Obornicka)
 10. Zawiszy/Łagiewnicka
 11. Rynek Bałucki 1
 12. Inowrocławska 1
 13. Lutomierska 111
 14. Kasprzaka 28/34
 15. 1 maja 76
 16. Kasprzaka 111
 17. Rzgowska 17a
 18. Rzgowska/Lecznicza
 19. Włókniarzy 234
 20. Kopernika/Łąkowa

 

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account