Obrazy Michała Bajsarowicza cechują się przede wszystkim mocnym wyrazem. Ekspresja jego dzieł w kunsztownym połączeniu z formą, zatrzymuje nas na dłużej, pozwala nam je poczuć. Niepokoi, porusza i zniewala zmysły.

 

 

Fascynuje go ludzkie ciało. Z pozoru nagie, wykreowane przez Artystę postacie, odziane w pełen wachlarz emocji i uczuć, funkcjonują jako „pantomima”, dla której scenografią jest ekspresja koloru i faktury.

Nie są to obiekty poszukujące piękna. Mają na celu „zagadnąć widza”, a nie prowadzić jedynie estetyczną kontemplację. Poszczególne akty różnią się między sobą napięciem – ciała są dynamicznie sprężyste lub upozowane spokojnie, pełne dzikiej energii lub apatyczne, tryumfalnie prężące się lub smutnie zniewolone, czy boleśnie skulone. Dopełnienie stanowi kolorystyka, która nadaje dziełom ton i wskazuje kierunek refleksji. Ostateczna interpretacja należy jednak do odbiorcy. Głównym zadaniem dzieła jest obudzić indywidualną wrażliwość, która determinuje subiektywne odczucia, o które przecież chodzi w sztuce.

Michał Bajsarowicz – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, absolwent poznańskiej ASP, którą ukończył w 1992 roku zdobywając dyplom w pracowni prof. Bogdana Wegnera. Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Francji, Austrii, Ukrainie i Kanadzie.

***

V.A.Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji.

Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki. Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny.

Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach: cykl spotkań „Mariaż sztuki z biznesem”, projekty……….. https://www.va-gallery.pl/

Wernisaż 15 września 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Wstęp bezpłatny

Zapraszamy!

Linki do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/601210361390429

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account