Lato w aplikacji Empik Music upłynęło pod znakiem polskiej muzyki i włoskich buntowników. Najchętniej streamowanym utworem w okresie wakacji był hymn tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania pt. „I Ciebie też, bardzo” z Darią Zawiałow, Vitem Bambino i Dawidem Podsiadłą na czele. Wśród 20 najpopularniejszych piosenek lata znalazły się również propozycje m.in. Maty, Måneskin, sanah czy Eda Sheerana.

 

 

Orkiestra Męskiego Grania wróciła w zupełnie innym niż dotychczas stylu i zdominowała muzyczne brzmienie tego lata. Wydany pod koniec czerwca utwór „I Ciebie też, bardzo” zajął 1. miejsce na liście najpopularniejszych piosenek w okresie wakacji w aplikacji Empik Music. Drugą pozycję na podium objął Mata z „Kiss cam (podryw roku)”. Piosenka zapowiadająca drugą płytę artysty została wydana zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem wakacji i z miejsca zdobyła uznanie słuchaczy. To niejedyny artysta hip-hopowy, który pojawił się w letnim TOP20 Empik Music. Wśród najchętniej słuchanych utworów znalazły się też „Fiołkowe pole” Sobla i Piotrka Lewandowskiego (8. miejsce zestawienia), „BUBBLETEA” QUEBONAFIDE i Darii Zawiałow (9.) oraz jeszcze jedna piosenka Maty – „La la la (oh oh)” (13.).

Włoska dominacja

Po zwycięstwie w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dobra passa zespołu Måneskin trwa w najlepsze. Grupa Damiano Davida kontynuuje trasę po europejskich festiwalach muzycznych, podczas której dwukrotnie odwiedziła Polskę. W zestawieniu TOP20 najczęściej streamowanych utworów lata w aplikacji Empik Music znalazły się aż trzy piosenki włoskiego zespołu: „I WANNA BE YOUR SLAVE” (3.) i „CORALINE” (20.) z płyty Teatro d’ira: Vol. I oraz „Beggin’” (6.) z debiutanckiego albumu Chosen.

Polskie lato

Niesłabnącą popularnością cieszy się sanah. Uzdolniona artystka od wielu miesięcy podbija polskie listy przebojów i sprzedaży płyt OLiS, a tegoroczne lato było dla niej bardzo intensywne za sprawą trasy koncertowej po Polsce. Wśród TOP20 wakacyjnych utworów w aplikacji Empik Music znajdziemy aż siedem piosenek jej autorstwa, m.in. ostatnie single „etc. (na disco)” (4.) i „Ale jazz” w duecie z Vito Bambino (7.) oraz kultowy już „Szampan” (10.). Reprezentację polskich wykonawców w zestawieniu uzupełniają także Mrozu i jego „Złoto” (16.) oraz Dawid Kwiatkowski z utworem „Bez Ciebie” (17.).

– Wakacyjne zestawienie Empik Music pokazuje, że żyjemy w czasach kolejnego wielkiego boomu na polską muzykę. Skala popularności rodzimych wykonawców osiągnęła dziś poziom nieznany od lat 90., tyle że jej walutą nie są już milionowe nakłady albumów, a kolejne rekordy odtworzeń. Tacy artyści, jak Sanah, Daria Zawiałow czy Mata, dominują zarówno w świecie streamingu, jak i w wymiarze sprzedaży fizycznej czy zainteresowania ich trasami koncertowymi. Ich kolejne single przesuwają granice tego, jak daleko sięga obecnie polski pop. W Empik Music szczególnie dbamy o przestrzeń dla polskich artystów, więc to zjawisko jest dla nas bardzo naturalne i pozytywne  – komentuje Kuba Ambrożewski, Brand Manager Empik Music.

Zagraniczne akcenty

Ed Sheeran już od ponad dekady czaruje publiczność swoimi muzycznymi pomysłami. Pod koniec czerwca po niemal dwuletniej przerwie artysta powrócił z singlem „Bad Habits”. Utwór zapowiadający piąty w karierze muzyka album zajął wysoką, 5. pozycję w zestawieniu TOP20. Na dalszych miejscach znajdziemy zespół Imagine Dragons z piosenką „Follow You” (15.) i Duę Lipę z utworem „Love Again” (18.)

Top 20 utworów lata w aplikacji Empik Music

1. Męskie Granie Orkiestra 2021 feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino – I Ciebie też, bardzo
2. Mata – Kiss cam (podryw roku)
3. Måneskin – I WANNA BE YOUR SLAVE
4. sanah – etc. (na disco)
5. Ed Sheeran – Bad Habits
6. Måneskin – Beggin’
7. sanah, Vito Bambino – Ale jazz!
8. Sobel, Piotrek Lewandowski – Fiołkowe Pole
9. QUEBONAFIDE, Duit feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA
10. sanah – Szampan
11. sanah – Królowa dram
12. sanah – ten Stan
13. Mata, White 2115 – La la la (oh oh)
14. sanah – etc.
15. Imagine Dragons – Follow You
16. Mrozu – Złoto
17. Dawid Kwiatkowski – Bez Ciebie
18. Dua Lipa – Love Again
19. sanah – Melodia
20. Måneskin – CAROLINE

Zestawienie obejmuje okres od 15 czerwca do 31 sierpnia 2021 r.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account