Wspaniałe recenzje, wyśmienici muzycy, niezwykła artystka, najnowsza płyta: bossa nova, jazz, piosenki i orkiestra – takiego zestawu na Ladies’ Jazz Festival jeszcze nie było i czas najwyższy to naprawić!

 

Krystyna Stańko, autorka tekstów, kompozytorka, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis, Pomorskiej Nagrody Artystycznej, nagrody za Jazzowy Album Roku Osobowość Roku Radia Gdańsk, laureatka Nagrody im. Anny Jantar na Festiwalu Debiuty – Opole, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Gdańska i jej nowa, dziesiąta już płyta!

Wielkie standardy jak My Favourite Things czy You Don’t Know What Love Is, cudna pieśń Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory Zmierzch, aranżacje Krzysztofa Herdzina, orkiestra kameralna plus stały zespół artystki i kwintet instrumentów dętych – tak rozbudowanego składu jeszcze na Ladies’ Jazz Festival nie było; to trzeba zobaczyć, usłyszeć i zakochać się w tej muzyce pełnej piękna, zmysłowości i niuansu i w tych ciągle pełnych piękna piosenkach.

…a zaraz potem, z wypiekami na twarzy i mentalnie nastawieni na imprezowy taniec, rozpoznawanie standardów, które zmieniły świat, które rozpętały rewolucje, które towarzyszyły w pierwszych miłościach, rozstaniach, emocjach proponujemy Nouvelle Vague!

Po jedenastu latach od fenomenalnego koncertu na LJF w Gdyni Nouvelle Vague obchodzi swoje piętnastolecie właśnie tutaj – na 15 edycji Ladies’ Jazz Festival, już w nowym Teatrze Muzycznym, ale z całym swym bagażem nowej fali, zimnej fali, czarno-białych filmów Godarda i Leloucha, z muzyką The Cure, Dead Kennedys, Joy Division, Depeche Mode i innych wielkich rocka podanych w rytmie bossy, w koktajlu ze słońca, francuskiego dystansu, dowcipu, z energią równą wybuchowi supernowej…

Jawi nam się niezwykły festiwalowy dzień pełen gorących wrażeń – oj, to będzie wydarzenie! 28 lipca 2019, Krystyna Stańko 18:00, Nouvelle Vague 20:00, Teatr Muzyczny w Gdyni, Ladies’ Jazz Festival 2019.

Bilety już w ebileteriach.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account