Do wydania niezwykłego debiutanckiego studyjnego albumu wrocławskiej grupy Less Is Lessie został miesiąc. Grupa opublikowała nowy singel „Blue Steel (Less Is More)” z gościnnym udziałem Michała Wojtasa z projektu Amarok.

 

 

 

Less Is Lessie o albumie “The Escape Plan”: – Od samego początku inspirował nas Wrocław – miasto w którym mieszkamy i tworzymy. Dlatego pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny. Proponujemy słuchaczom spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu – dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego dodaliśmy warstwę muzyczną, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku.

Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z rockowym pazurem.

Zespół Less Is Lessie rozpoczął działalność w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego występu ukazała się w sierpniu 2016. Fragmenty wydarzenia dostępne są także w formie klipów wideo w serwisie YouTube. Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel “Blackout”, który miał radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego “Mini Max”.

Osiągnięcia muzyczne:

Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, support dla Tides From Nebula; Scena Konkursowa SLOT Art Festiwal 2017 – 1 miejsce; Jeleniogórska Liga Rocka – finał; AEStrada, Konkurs Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku 2017 – finał; Kino Nowe Horyzonty 2016 – autorski koncert „Na Dużym Ekranie”; Muzyczna bitwa Radia Wrocław 2016 – półfinał; Neuro Music 2016 – finał, eliminacje do Asymmetry Festiwal.

Klip „Blue Steel”:  https://www.youtube.com/watch?v=EKQOjRAFYZw&feature=youtu.be

Weronika Kowal – skrzypce, klawisze

Maciej Janiszewski – gitara basowa

Filip Kozak – śpiew, klawisze, programowanie

Emil Madaliński – gitara

Konrad Mikołajczyk – perkusja

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account