O ekologicznym stylu, zdrowej kuchni, opartej na lokalnych produktach, doskonale dobranych zabiegach spa i rytuałach saunowych oraz wypoczynku w stylu midorexia z Barbarą Wasek – prezesem zarządu Hotelu Kawallo.

 

 

Jaka jest historia hotelu w sercu lasu i skąd wzięła się jego nazwa?

 W minionym roku obchodziliśmy 10-lecie istnienia. Na przestrzeni czasu obiekt sukcesywnie się rozbudowywał. Początki to budynek stajni i małego kompleksu noclegowego z jednym apartamentem, 13 pokojami i restauracją. Przyjmowano wtedy, że będzie to miejsce stworzone dla wielbicieli koni i stąd właśnie wzięła się nazwa – Kawallo to z języka włoskiego koń. Wstępne założenia zweryfikowało zapotrzebowanie rynku, które spowodowało dalszą rozbudowę. Najpierw obiekt wzbogacił się o salę bankietową z antresolą, a później kolejno o kompleks pokojów i apartamentów z lobby recepcyjnym, salami konferencyjnymi, strefą wellness i strefą SPA z pięcioma gabinetami. Szybko zostaliśmy zauważeni przez branżę eventową, która znalazła w nas solidnych partnerów do współpracy i w pełni wykorzystywała ówczesny potencjał. W oparciu o doświadczenie, jakie zaczęliśmy zdobywać podczas licznych realizacji, podjęto decyzję o rozbudowie hotelu o kolejną powierzchnię eventową. Powstała Oranżeria o powierzchni 1000 m kw., która połączyła dwa obiekty i stworzyła nieograniczone możliwości organizacji wydarzeń o bardzo różnorodnym charakterze. Naszą ostatnią inwestycją jest oddana do dyspozycji gości przed rokiem strefa basenowa i fitness, a przede wszystkim zupełnie nowa strefa SPA, na której oparliśmy budowę nowej marki pod nazwą „LasVita SPA & Wellness”. Finalnie dysponujemy 15 gabinetami oferującymi urozmaicone zabiegi i salą przeznaczoną na koncerty mis i gongów tybetańskich.

Hotel położony jest w zielonym sercu Mazowsza, w lesie. Czytałam opinie bardzo zadowolonych gości, że znajdują u państwa spokój i wyciszenie, połączone z możliwością aktywności fizycznej, wspaniałym basenem czy siłownią. To doskonałe miejsce odpoczynku dla zapracowanych warszawiaków i nie tylko.

Kawallo to miejsce stworzone do odpoczynku. Widoczne zmiany w stylu życia oraz większe zrozumienie potrzeb dbałości o stan zdrowia i dobrego samopoczucia, powodują że wzrasta zainteresowanie naszymi usługami, które koncentrują się na zdrowiu mentalnym oraz duchowym, jako odpowiedź na odkrycie, że większość problemów cielesnych wynika z braku harmonii oraz zaburzonej równowagi psychicznej. Tempo życia współczesnego menedżera w korporacji, pracownika agencji reklamowej, adwokata, lekarza lub przedsiębiorcy z dużego miasta w Polsce czy osób dbających o codzienne, domowe obowiązki, dorównuje tempu życia ludzi z Europy Zachodniej, dlatego jako usługodawcy obserwujemy trendy w zakresie usług i potrzeb u gości podobnych środowisk w Europie, a co za tym idzie, dopasowujemy ofertę naszych usług do aktualnych potrzeb – wprowadziliśmy szereg zabiegów o działaniu antystresowym, oddaliśmy do dyspozycji gości kabinę floatingową gwarantującą totalne wyciszenie i spokój. Reagujemy bardzo szybko. Najlepszym przykładem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom grupy społecznej, która od niedawna jest określana nazwą „midorexia”. To ludzie w średnim wieku, zwykle po 50. roku życia, których zachowanie przeczy metryce ich urodzenia i jest totalnym zaprzeczeniem panujących stereotypów. Można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie oni obecnie rzucają wyzwanie dla obiektów takich jak nasz. Na co dzień są bardzo aktywni, biorą udział w zawodach sportowych, sięgają po rady lekarzy specjalistów i wynajmują trenerów personalnych, przykładają bardzo dużą wagę do pielęgnacji urody. Podnoszą nam poprzeczkę, a my bez wahania podejmujemy wyzwanie.

Wyjątkowe apartamenty dopełniają bogatą ofertę hotelową, nie tylko gość indywidualny dobrze się u państwa czuje. Co znajdzie w Kawallo gość biznesowy?

Nasz hotel to nowoczesne centrum bankietowo-konferencyjne, wystawiennicze i widowiskowo-sportowe. Znakomite położenie w centrum Polski, w bliskiej odległości od Płocka, Warszawy i Łodzi, komfortowe pokoje i apartamenty, rozbudowane zaplecze konferencyjne i gastronomiczne, sprawiają, że jest to idealna lokalizacja dla profesjonalnych konferencji, kongresów, targów czy eventów, a także kompleksowej organizacji przyjęć weselnych. Nowocześnie wyposażone sale konferencyjne umożliwiają organizację dowolnego rodzaju spotkania biznesowego, a zróżnicowane wnętrza obiektu pozwalają na realizację wydarzeń o różnorodnym charakterze, od spotkań biznesowych dla kilkunastu osób aż po eventy, w których udział może wziąć nawet kilkuset uczestników. Oranżeria o powierzchni 1000 m kw. sprawia, że hotel wyróżnia się i stanowi doskonałą lokalizację dla organizacji uroczystych gali i imprez motoryzacyjnych, ze względu na możliwość wjazdu pojazdów do środka, także ciężarowych. Mamy 3500 m kw. łącznej powierzchni konferencyjnej, bankietowej, wystawienniczej i piknikowej, w tym 5 funkcjonalnych i kompleksowo wyposażonych sal konferencyjnych o nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych, profesjonalne zaplecze gastronomiczne, 180 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach i apartamentach oraz 200 miejsc parkingowych. Dopełnieniem oferty biznesowej jest zgrany i doświadczony zespół kreatywnych menedżerów, których w działaniu ogranicza wyłącznie wyobraźnia.

Goście mogą skorzystać z ciekawych rytuałów saunowych, pod okiem wykwalifikowanego saunamistrza. Jak wygląda taka saunowa ceremonia?

Długo pracowaliśmy nad opracowaniem autorskich rytuałów saunowych. Odbywają się u nas regularnie i chętnie korzystają z nich zarówno goście indywidualni, jak i biznesowi. Podczas seansu wykwalifikowany saunamistrz umiejętnie polewa kamienie wodą z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych, a ciepłe powietrze rozprowadza za pomocą ręczników, wachlarzy lub innych akcesoriów. Rewitalizującej ceremonii towarzyszy odpowiednio dobrana muzyka. Saunowanie to ceremoniał, którego doświadczamy wszystkimi zmysłami. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni i poruszającej muzyki, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało. Oto moc wrażeń, której nie zagwarantuje żadna inna forma relaksu, a która będzie wspaniałą nagrodą po długim, wyczerpującym dniu. Dopełnieniem rytuału są pellingi w saunie parowej, masaże, biczowanie dębowymi witkami i poczęstunek zdrowymi przekąskami. Przed saunowaniem zawsze proponujemy gościom udział w koncercie mis kryształowych i gongów tybetańskich. Kąpiel w tych dźwiękach wycisza umysł, łagodzi napięcia nerwowe, zwiększa świadomość siebie. Uczestnicy, leżąc w wygodnych pozycjach, poddają się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usuwa zmęczenie, regeneruje oraz odświeża ciało i umysł. Odpowiednio dobrane, delikatne i odprężające tony mis i gongów wprowadzają w stan swoistego półsnu, zapewniając głęboką harmonizację oraz wyciszenie. To idealny wstęp do rytuału saunowania.

Wiele z proponowanych przez państwa pakietów pobytowych związanych jest z ekologicznym i zdrowym stylem życia. To niewątpliwie wyróżnia Hotel Kawallo. Proszę opowiedzieć o szczegółach takich pobytów. Co proponujecie państwo swoim gościom?

Ekologia i zdrowie obecne w naszych pakietowych propozycjach są naturalnym wyborem wynikającym z położenia w leśnej okolicy. Już na samym początku pobytu, w naszej karcie meldunkowej znajduje się zapis: „Jestem eko – dbam o środowisko – proszę nie wymieniać ręczników i pościeli w trakcie mojego pobytu bez wyraźnej prośby”. Zaznaczając tę opcję, w recepcji gość otrzymuje specjalną drewnianą zawieszkę na drzwi, która jest jasnym znakiem dla naszej obsługi. Organizatorom konferencji sugerujemy w naszych ofertach zrezygnowanie ze sztucznego oświetlenia i wykorzystywanie podczas spotkań naturalnego światła dziennego, a także dostarczanie materiałów konferencyjnych dla uczestników spotkania pocztą elektroniczną, zamiast ich drukowania. Serwujemy wodę mineralną w karafkach (bez butelek) i proponujemy zdrowe przerwy kawowe z naturalnymi napojami i przekąskami przygotowywanymi przez naszych kucharzy, podobnie zresztą jak wszystkie posiłki, na bazie sprawdzonych i lokalnych produktów dostarczanych przez zaprzyjaźnionych dostawców. Dobrym przykładem jest miód, w który zaopatruje nas lokalna słubicka pasieka. Znajdziemy go w daniach restauracyjnych, w ofercie śniadaniowej, tuż obok świeżych warzyw i owoców, z których możemy samodzielnie skomponować swój sok, a także w SPA, gdzie stanowi bazę wybranych zabiegów, z naszym reprezentacyjnym „Królewskim masażem LasVita” na czele, który opiera się na peelingu z pyłku kwiatowego. Przykłady można mnożyć. W sportowym trybie życia z pewnością pomoże rozbudowana strefa fitness, siłownia zewnętrzna, boisko bitumiczne czy wyznaczona we współpracy z nadleśnictwem łąckim Lasów Państwowych – propozycja trasy idealnej do zwiedzenia leśnej okolicy spacerem połączonym z elementami sylwoterapii czy nordic walkingu. W strefie basenowej odbywają się regularnie zajęcia z aquaaerobiku.

Kawallo to również wspaniały pomysł na weekend w SPA, szczególnie teraz, jesienią. Tym bardziej że w związku z rozbudową właśnie poszerzyła się państwa oferta.

Pomimo faktu, że w Polsce obiekty SPA & wellness kojarzone są głównie z ofertą usług w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody oraz z przyjemnością w postaci masaży i zabiegów kosmetycznych, a decydujący się na wizytę w takim miejscu goście to wciąż jeszcze w większości klienci weekendowi i tacy, którzy chętnie nagradzają siebie wypoczynkiem za ciężką pracę –  obserwujemy już zorientowane na cel i efektywne programy aktywności, relaksu i pielęgnacji, a nie tylko wypoczynek z zabiegami. Podczas tworzenia nowej marki, jaką jest „LasVita SPA & Wellness” mamy świadomość, że wymagający gość coraz częściej i coraz chętniej chce korzystać z programów aktywności typu joga czy tai chi, zaczyna się interesować dbałością o zdrowie i poszukuje naturalnych metod diagnostyki oraz profilaktyki, których będzie mógł nie tylko doświadczyć, ale i się nauczyć. Zaczyna powtarzać pobyty w miejscach, gdzie przede wszystkim ma spokój i możliwość obcowania z naturą, skąd może czerpać inspiracje do domu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze propozycje spełniały także te najbardziej wyszukane oczekiwania. Nasza oferta poszerzyła się m.in. o kabinę floatingową, wannę do rytuałów Soft Pack, wannę do kąpieli leczniczych, gabinet do apiterapii i urządzenia high tech. Oparliśmy filozofię naszego SPA na żywiołach ognia i ziemi. Spacer między strefami przypomina wędrówkę przez las – wszystkie gabinety przyjęły nazwy drzew. W strefie ognistej stawiamy na regenerację, głęboki relaks i harmonię. Dominują zabiegi przyjemne dla ciała, ożywiające i uspokajające umysł, które są inspirowane filozofią zdrowia i kulturą pielęgnacji odległych kultur z przewagą Azji – japoński masaż shiatsu, hawajski lomi czy zabiegi z Bali i te oparte na systemie medycyny indyjskiej ayurveda. Strefa ziemi to miejsce pełne energii, modelowania, odnowy biologicznej i wiedzy o sobie, zdrowiu i urodzie. Przeważają w niej zabiegi inspirowane słowiańską filozofią zdrowia, wykorzystujące tradycyjne terapie rodem z Europy północnej i wschodniej – ziołolecznictwo, hydroterapię, apiterapię, a także moc okolicznych lasów i łąk naszego regionu i współczesne terapie Zachodu, kończąc na nowoczesnych technologiach w kosmetyce.

Całości doznań dopełnia restauracja „Szyszka”, której menu współgra ze zmianami pór roku i przygotowywane jest zawsze ze zdrowych, dostarczanych przez lokalnych dostawców produktów. Co znajdziemy w karcie?

Wszechobecna natura jest dla naszego szefa kuchni i jego zespołu ciągłą inspiracją. Las jest dla nich niczym ogromna spiżarnia, pełna składników oczekujących na wykorzystanie w kuchni. Czerpią z niej to, co najlepsze, wciąż znajdując nowe smaki i połączenia. Chcemy, aby gość podczas wizyty w naszej restauracji mógł bez pośpiechu celebrować jedzenie i czuć się swobodnie, niczym podczas leśnej, zmysłowej wędrówki. Starannie wybieramy najlepsze regionalne produkty i współpracujemy z lokalnymi dostawcami, których grono wciąż się powiększa. Menu restauracyjne zawiera nasze autorskie propozycje, których wybór oparliśmy na naszym wieloletnim doświadczeniu, wsłuchując się jednocześnie w opinie naszych gości i odzwierciedlając na talerzach to, co uważamy za najlepsze w kuchni regionalnej i polskiej. Tradycja wspólnych posiłków z rodziną lub przyjaciółmi jest ogromną wartością, bardzo mocno wpisaną w polską kulturę. Warto, żebyśmy ją kultywowali. Liczymy, że przygotowywane przez nas jedzenie jest doskonałym uzupełnieniem takich spotkań. Menu jest różnorodne, a wśród proponowanych potraw znajdują się dania m.in. z dziczyzny, wołowiny, ryb i owoców morza, ale także obszerny wybór propozycji fit i wege. Uzupełnieniem karty są wina, w tym także te lokalne, jak również kawa, której autorski blend został stworzony przez niezwykle ambitnych, młodych właścicieli płockiej palarni.

Miłośnicy wycieczek i zwiedzania mogą zobaczyć liczne atrakcje Płocka i okolic. Co szczególnie warte jest obejrzenia?

Płock był stolicą Polski w latach 1079–1138 i jest miastem dumnym ze swojej historii, malowniczego położenia i wyróżniającej się architektury. Dawna siedziba książąt mazowieckich ma niespotykany klimat. Wszystko za sprawą przepięknych budowli, np. Bazyliki Katedralnej i mieszczącej się w niej Kaplicy Królewskiej, w której znajduje się sarkofag dwóch władców Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego, zabytkowego Starego Rynku, wyjątkowego Muzeum Mazowieckiego czy malowniczo położonego na nadwiślańskiej skarpie ogrodu zoologicznego. Niezwykłych widoków dostarczają rejsy statkiem po Wiśle – z tej perspektywy Wzgórze Tumskie jest piękne. Poleciłabym również atrakcje znajdujące się w promieniu 10 km od hotelu: odwiedziny w nowo powstałym Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim i Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, a także wizytę w drewnianym kościele pw. św. Leonarda z 1636 roku w Troszynie Nowym.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account