– Malarstwo jest dla mnie pewną formą terapii, największą pasją, która pozwala mi zrelaksować się, oderwać od rzeczywistości dnia codziennego. Za każdym razem uczy mnie czegoś nowego o samej sobie. Pozwala mi także zdystansować się do wielu rzeczy. – mówi Kamila Krzyżaniak, finalistka plebiscytu magazynu Imperium Kobiet pod hasłem „Kobieta z Pasją 2020”. 

 

 

Dlaczego postanowiłaś wziąć udział w konkursie „Kobieta z Pasją 2020” organizowanym przez magazyn Imperium Kobiet?

O konkursie dowiedziałam się poprzez Social Media. Zaciekawiło mnie to bardzo. Nigdy nie brałam udziału w takim przedsięwzięciu, a moja intuicja podpowiadała mi: Spróbuj. Co Ci szkodzi. Taki konkurs pobudza umysł do kreatywnego myślenia, gwarantują duże emocje i niezapomniane wrażenia. Jest doskonałym sposobem na świetną zabawę, można dzięki nim zdobyć nagrody,a same konkursy są inspiracją i otwierają na nowe wyzwania. Los chciał, że znalazłam się w finałowej trójce.

Czym dla Ciebie jest pasja? Masz jej własną prywatną definicję?

Tworzenie i malowanie, kreowanie są moją pasją od dziecka. Przede wszystkim powinniśmy wierzyć w siebie i swoje kompetencje. Iść po swoje, będąc świadome swojej wartości. Kobiety powinny wspierać kobiety, zresztą panowie również powinni wspierać kompetentne kobiety. Kolejne ważne elementy to wsparcie najbliższych. Niezbędnym elementem kariery jest ciągłe doskonalenie własnych umiejętności oraz świadome budowanie swojego wizerunku. Pamiętajmy, że w dzisiejszych, cyfrowych czasach, w których buduje się networking głównie poprzez media społecznościowe, spotkania czy rozmowy są równie ważne – nie wiem nawet, czy nie ważniejsze. Ważny jest też plan: co chcemy osiągnąć i kiedy? Życie oczywiście może to zweryfikować w każdą ze stron. Ale plan musi być!

Co jest Twoją największą pasją? Co daje Ci poczucie spełnienia i sprawia, że chce Ci się żyć, działać, pracować?

Malarstwo jest dla mnie pewną formą terapii, największą pasją, która pozwala mi zrelaksować się, oderwać od rzeczywistości dnia codziennego. Za każdym razem uczy mnie czegoś nowego o samej sobie. Pozwala mi także zdystansować się do wielu rzeczy. Malowanie jest całym moim światem. Kocham to robić. Każdy obraz jest jak moje dziecko. Moja sztuka przekazuje kobietom informacje o jej złożoności i nieobliczalności. Jeżeli coś powiesz – możesz to usłyszeć, kiedy napiszesz – przeczytać, jak narysujesz – zobaczysz. Poprzez sztukę chcę pomóc kobietom zobaczyć to, co ja zobaczyłam w nich: emocje, przeżycia, to „coś”. Kiedy widzę uśmiech w oczach kobiety, to wiem, że wykonałam coś nadzwyczajnego. Pokazałam ich wartość. Pomagam wyzwolić proces odnajdywania nowych emocji i przenoszenia ich na inne dziedziny życia. Co może nakłonić do bardziej wytężonej pracy nad swoimi celami i radzenie sobie z trudnościami. Jeden obraz może być tyle wart, co tysiąc słów.

Czy pasja może być sposobem na biznes? Czy zarabiasz dzięki swojej pasji?

Zarówno sukces w biznesie, jak i w sztuce wymaga ciężkiej pracy, odpowiedniego podejścia, determinacji i sporej dawki kreatywnego, nieszablonowego myślenia. Jesteśmy ludźmi, którzy, podobnie jak przedsiębiorcy, swoją pasję uczynili sposobem na życie. Przedsiębiorcy to artyści. Podobnie jak rzeźbiarze czy malarze tworzymy rzeczy, które wcześniej nie istniały. Czy zarabiam? Powiem: i tak i nie, aczkolwiek małymi krokami dążę do tego!

Czy biznes bez pasji ma szansę na sukces?

Pasja jest tym, co nie tylko lubimy czy kochamy robić, ale w czym jesteśmy bardzo skuteczni. Dlatego właśnie swoją pasję możemy przekuć w sukces finansowy. Pytanie tylko czy pasja wystarczy, aby z dobrym zyskiem prowadzić własny biznes? Pasja jest ważna – ale sama pasja nie wystarczy, potrzebny jest plan tak zwany Action Plan – gdzie krok po kroku finalizujemy nasze pomysły i działania.

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?

Intuicja, Bardzo często odnoszę się swojej intuicji. Jednakże nasz rozum podpowiada jedno, a serce drugie. Ten pierwszy jest rozsądny, a to drugie – emocjonalne. W takich chwilach warto zapytać o radę własną intuicję. To mieszanka naszego doświadczenia, rozsądku i wartości, którymi się kierujemy. Ambicja, ponieważ bycie upartym a także dociekliwym pomogło mi dojść do etapu w którym teraz jestem. Jednakże jest jeszcze wiele innych wartości, którymi kieruje się w życiu ale byłaby to długa lista.

Co jest największą siłą kobiet, nie tylko w biznesie?

Najważniejszą siłą kobiet, nie tylko w biznesie jest wiele przykładów miedzy innymi jest to PASJA, która dla mnie pomaga znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Przy niej możemy często zapomnieć o problemach, oderwać się od dnia codziennego.

Gdybyś mogła wymienić 3 swoje najmocniejsze strony?

Wytrwałość. Cokolwiek robię, mam świadomość, że na prawdziwe efekty trzeba poczekać. Nie osiągam szybkich i spektakularnych sukcesów. Wszystkie efekty moich działań wymagają czasu i pracy. Staram się więc budować sukces na solidnych fundamentach, a nie na szybkich, jednorazowych przypadkach. Uczciwość. Staram się być uczciwa. Wielokrotnie widziałam drogi na skróty, które były kuszące – mogły przynieść więcej pieniędzy i sukcesów. Nie zdecydowałam się na nie, bo wiedziałam, że na końcu okażą się one złym wyborem. Trochę się to łączy z karmą i byciem wytrwałym. Chcę wzbudzać zaufanie. Chcę, żeby ludzie doceniali moją solidność i uczciwość. Doceniam to, co mam i jak żyję. Każdego dnia jestem wdzięczna za to, gdzie się urodziłem i jakimi ludźmi się otaczam. Doceniam to, jaki mam rozum i umiejętności. Na koniec każdego dnia staram się znaleźć kilka pozytywnych rzeczy. Nawet jeżeli są to sprawy błahe, to zawsze daje zastrzyk adrenaliny. Warto być wdzięcznym.

W życiu działasz na tzw. spontanie, czy jednak wszystko z dużym wyprzedzeniem planujesz?

Zawsze sobie sobie wszystko planuję w głowie , ale jak przychodzi co do czego, to idę na spontan. Więc czasem ignoruję chęć zrobienia czegoś z planem ale wszystko zależy od sytuacji, w jakiej się znajdę.

Życiowe motto? Złota myśl, którą chciałabyś na koniec przekazać naszym Czytelniczkom?

Często wmawiamy sobie, że nie mamy weny do pracy i nie zaczynamy czegoś. A wystarczy zacząć, zrobić ten pierwszy krok, a wena powróci. Zdobywanie inspiracji nie jest czymś od tak, nie jest czytaniem książek czy przeglądaniem telefonu tylko wiedza, którą posiadamy i zdobywamy na każdym kroku. Zacytuje tu Pablo Picasso: INSPIRACJA ISTNIEJE ALE MUSI CIĘ ZASTAĆ PRZY PRACY.

Rozmawiała: Ilona Adamska

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytanie wyślij wiadomość.

Wysyłanie

 Copyright © Be Art 2015. All Right Reserved. Developed by Karol Sz.

 

Polityka Prywatności

 

Narzędzia ochrony prywatności

 
   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account